Content

Książki

Nowości wydawnicze, wznowienia

Nowości wydawnicze, wznowienia

Postprzez Peter Covell » 8 Gru 2011, o 10:38

Na to, o czym temat ma być jasno wskazuje nazwa, więc nie będę się specjalnie rozwodził ;)

Na początek dobra wiadomość prosto z SW-Extreme ;) Oby okazała się prawdziwa, bo wznowień ze strony Amberu oczekujemy od bardzo, bardzo dawna ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Nowości wydawnicze, wznowienia

Postprzez Oto'reekh » 8 Gru 2011, o 13:42

Oczekujemy ? To nawet nie wiedziałem :P
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Nowości wydawnicze, wznowienia

Postprzez Mistrz Ind'yk » 8 Gru 2011, o 16:47

Miejmy nadzieję, że kolekcjonerzy rzucą się na to, a swoje stare oddadzą do antykwariatów :D . Na to mogę czekać :twisted: .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Nowości wydawnicze, wznowienia

Postprzez David Turoug » 19 Mar 2012, o 23:59

Korzystacie ze wznowień? Prawdę mówiąc książki są trochę zmodyfikowane (mniejsze rozmiary, mniejsza czcionka, pominięta chronologia wydawnictw), ale ja się skusiłem i skompletowałem sobie trylogię o Darth Bane'ie. Do tej pory wyłapywałem książki na allegro tudzież wypożyczałem, ale przy tych 14 złotych, to ciężko znaleźć coś nowego na w/w portalu czy innych księgarniach.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Nowości wydawnicze, wznowienia

Postprzez Mistrz Ind'yk » 20 Mar 2012, o 00:18

Dla tych, którzy nie chcą walczyć o książki w kioskach, warto wspomnieć o prenumeratach. Przy zamówieniu stałym książki są po 11 zeta, a wspólny koszt nie wygląda aż tak źle, bo można płacić w dwóch ratach. Z drugiej strony większość książek w tej serii mieści się fabularnie w okresie Wojen Klonów - to może być plus albo minus, zależy pewnie os gustów, nie mniej dostawanie dwóch książek miesięcznie prosto do domu jest zachęcające :D .

Dla niewiedzących, w kioskach pojawia się cała seria: klik ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Nowości wydawnicze, wznowienia

Postprzez David Turoug » 19 Mar 2015, o 01:00

Del Rey zapowiedział pierwszą książkę łączącą niejako epizody VI i nadchodzący VII. Mianowicie chodzi o powieść Chucka Wendinga - "Aftermath". Wrzucam okładkę oraz translację opisu:

Image


"Druga Gwiazda Śmierci została zniszczona. Imperator i jego potężny pomocnik, Darth Vader, według pogłosek są martwi. Galaktyczne Imperium pogrążyło się w chaosie.
W całej galaktyce niektóre systemy świętują, podczas gdy inne imperialne frakcje zaciskają swój uścisk. Optymizm i reżim strachu stoją obok siebie.
Podczas gdy Sojusz Rebeliantów angażuje przełamane siły Imperium, samotny rebeliancki zwiadowca odkrywa tajne spotkanie Imperialnych..."


Tematyka ciekawa, bo porusza w ogóle nie ruszony rozdział w nowym kanonie Star Wars, czyli okres po "Powrocie Jedi", a przed "Przebudzeniem Mocy". Ciekawe co takiego wymyślą i kto będzie głównym bohaterem (tudzież głównymi bohaterami) owej pozycji.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Nowości wydawnicze, wznowienia

Postprzez David Turoug » 31 Gru 2016, o 19:38

Na starwars.pl niedawno wrzucili zdjęcie ze wzniowieniem Trylogii Thrawna przez Del Rey. Nie da się ukryć, że sporo osób i w Polsce chętnie sięgnęłoby po taką reedycję, opatrzoną już "wstążką" z napisem Legends.

Z inicjatywy starwars.pl (które patronuje nasz konkurs), powstała też petycja, którą mają zamiar przesłać Uroboros.
Tutaj: link do petycji
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Nowości wydawnicze, wznowienia

Postprzez David Turoug » 16 Lut 2018, o 21:07

Ponad rok temu wrzucałem info, że Del Rey wznawia legendarną Trylogię Thrawna. Dzisiaj gruchnął news, że w Polsce Uroboros też bierze się za wznowienia Legend i od lipca do grudnia 2018 mają wydać owe opus magnum, jeżeli chodzi o starwarsowe książki z dawnego Expanded Universe.

Z racji tego, że w mojej kolekcji brakuje "Ostatniego Rozkazu" to na pewno się skuszę. Chyba nikt by się nie pogniewał jakby w 2019 dorzucili Dylogię "Ręka Thrawna". Minus taki, że obecna powieść "Thrawn" (gdzie w USA za parę miesięcy wyjdzie jej kontynuacja) dopiero w 2019.

Ktoś się skusi na reedycje legend?
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Nowości wydawnicze, wznowienia

Postprzez Saine Kela » 16 Lut 2018, o 21:15

A mnie właśnie ta legendarna trylogia kompletnie ominęła, więc też się cieszę, bo będę miała jak nadrobić ;)
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 710
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Re: Nowości wydawnicze, wznowienia

Postprzez Nantel Grimisdal » 16 Lut 2018, o 21:17

Ja kiedyś miałem okazję kupienia większości pozycji i z ciężkim sercem zrezygnowałem, bo w tamtym momencie musiałbym przez to głodować. Teraz żałuję i pewnie będę czekał na info na temat legend.
Image

Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
00
+++++ ++++
Awatar użytkownika
Nantel Grimisdal
Mistrz Gry
 
Posty: 538
Rejestracja: 26 Kwi 2016, o 19:55
Miejscowość: Koszalin

Re: Nowości wydawnicze, wznowienia

Postprzez David Turoug » 7 Gru 2018, o 18:08

W ostatnich latach (2017 i 18) Uroboros trochę dawał tyłka z wydawaniem książek. Zapowiedzi huczne, a mało z tego wychodziło, od groma przesuniętych premier, błędny w tłumaczeniach i brakujące stron. Dość powiedzieć, że legendarna trylogia Thrawna, miała w całości zostać wydana do grudnia tego roku.
Ale zapowiedzi na 2019 wyglądają wręcz świetnie i oby spełniły się przynajmniej w 70% to będzie dobrze.

Obecny kanon:
styczeń: „Ostatni strzał”, Daniel José Older
czerwiec:„Thrawn”, Timothy Zahn
sierpień: „Han Solo”, Mur Lafferty
październik: „Canto Bight”
listopad: „Thrawn: Alliances”, Timothy Zahn

Legendy
marzec: „Ciemna Strona Mocy”, Timothy Zahn
kwiecień:„ Ostatni rozkaz”, Timothy Zahn
maj: „Darth Plagueis”, James Luceno
wrzesień: „Darth Bane - Droga zagłady”, Drew Karpyshyn

Z powyższych przede wszystkim będę oczekiwał legendarnego II i III tomu Trylogii Zahna. Na chacie mam stare, amberowskie wydania pierwszej i drugiej części, ale i tak skompletuje sobie całość w nowym wydaniu. Może się pokusze na Plagueisa, chociaż nie wiem czy jest sens go wydawać, podobnie jak wydawnictwo niedawno wypuściło znowu "Nową Nadzieję".
Z nowego kanonu jeszcze nie wiem czy coś ruszę. Zastanawiam się nad książkami Zahna. Co do Solo, to po niezbyt przekonywującym filmie antologii raczej sobie odpuszczę. Za "The Last Shot" przemawia fakt, że książka przedstawia trzy okresy z życia Hana, w tym ten po bitwie o Endor, co może być ciekawe. A jak z Waszymi planami książkowymi? Panda pewnie kupi wszystko :twisted:
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25


Wróć do Książki

cron