Content

Książki

Pisanie Magisterki a literatura

Pisanie Magisterki a literatura

Postprzez Escaladr » 19 Sty 2013, o 22:02

Witam po dłuższej nieobecności!

Jak zwykle jestem pozytywnie zaskoczony, że Mgławica dalej świetnie się trzyma, ale może przejdę od razu do rzeczy.

Otóż, piszę pracę magisterską z filmoznawstwa no i jako area of research wybrałem sobie filmy z serii Star Wars :P Chciałem się skupić na archetypach, mitach i religii w tej sadze (Starej i Nowej trylogii). Jak na razie nie mam problemu ze znalezieniem odpowiednich książek, ale raczej z ich dostępnością na polskim rynku oraz CENĄ w dolarach :F Może któryś z użytkowników miałby jakąś z tych pozycji w pdfie/na papierze albo coś, co by mi pomogło w pisaniu? Byłbym wdzięczny za jakikolwiek odzew.


Bortolin, Matthew (2005). The Dharma of Star Wars. London: Wisdom Publications. ISBN 978-0-86171-497-1.
Decker, Kevin (2005). Star Wars and Philosophy. La Salle: Open Court. ISBN 978-0-8126-9583-0.
Grimes, Caleb (2007). Star Wars Jesus: a Spiritual Commentary on the Reality of the Force. City: Winepress. ISBN 978-1-57921-884-3.
Hanson, Michael (2002). Star Wars: the New Myth. S.L.: Xlibris. ISBN 978-1-4010-3989-9.
Jones, Timothy (2005). Finding God in a Galaxy Far, Far Away. Portland: Multnomah. ISBN 978-1-59052-577-7.
Mcdowell, John (2007). The Gospel According to Star Wars. Louisville: Westminster John Knox. ISBN 978-0-664-23142-2.
Rosen, Steven (2010). The Jedi in the lotus: Star Wars and the Hindu tradition. Huntingdon: Arktos. ISBN 978-1-907166-11-2.
Staub, Dick (2005). Christian Wisdom of the Jedi Masters. San Francisco: Jossey-Bass. ISBN 978-0-7879-7894-5.
Wetmore, Kevin (2005). The Empire Triumphant. Jefferson: McFarland. ISBN 978-0-7864-2219-7.

Pozdrawiam,
Stary wyjadacz, Esku.
Awatar użytkownika
Escaladr
 
Posty: 36
Rejestracja: 5 Gru 2009, o 13:33

Re: Pisanie Magisterki a literatura

Postprzez David Turoug » 19 Sty 2013, o 22:22

Niestety nic nie mam z tych książek. Jedynie w formie Worda '07 (i pdf) coś takiego: "Star Wars and Philosophy" Kevin S. Decker, Jason T. Eberl, William Irwin.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Pisanie Magisterki a literatura

Postprzez Tzim A'Utapau » 19 Sty 2013, o 22:29

Nie mam żadnej z tych pozycji na kompie i szczerze wątpię, byś dostał je w PDFie. Sprawdziłem na chybił trafił Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego i też nie znalazłem tych pozycji, jakkolwiek szukanie tam czegokolwiek online z reguły nie przynosi pożądanych skutków. Nawet, jeśli te książki mamy, to trzeba się do biblioteki wybrać osobiście. Hasła przedmiotowe w stylu Star Wars znajdują opracowania słownikowe. Z ciekawszych rzeczy o charakterze naukowym trafiłem tylko na "dawno temu w galaktyce popularnej" J.
Innych bibliotek nie tykałem, bo jestem zbyt leniwy, by znaleźć coś nawet sobie, a na wykładach z bibliotekoorientowania się zawsze spałem :P

Ale skoro masz ISBN, nie powinno być problemu. Polecam stronę biblioteki narodowej państwa, w której zostały wydane pozycje (pewnie USA) tudzież ichniejsze biblioteki uniwersyteckie. W Polsce po ISBN nie da się szukać online, ale u nich tak. Mają obowiązek posiadania przynajmniej jednego egzemplarza każdej wydanej w kraju pozycji. Jako że w USA ponad połowa pozycji została przeniesiona do wersji elektronicznej (dla porównania u nas jest to mniej niż 10%), kup abonament i dostaniesz dostęp online. Wyszukiwanie jest za darmo, tylko trzeba poświęcić na nie czas. Masz 50 % szans. Przeszkodą może być jedynie forma płatności, bo amerykańce wszystko załatwiają kartami z wypukłymi cyferkami ;)

Powodzenia z magisterką.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Pisanie Magisterki a literatura

Postprzez Escaladr » 19 Sty 2013, o 23:01

No jest niestety tak jak mówisz, wszystkie te pozycje są z Land of the Free. Jedyną opcją jest Amazon i jego odpowiedniki, ale niektóre książki to wydatki rzędu 35$ = nie na moją kieszeń :-/

~ David, jak wygląda ta twoja wersja wordowa? Znalazłem tę książkę w formacie .pdf, ale formatowanie wygląda iście tragicznie i nie zamierzam się z tym męczyć.
Awatar użytkownika
Escaladr
 
Posty: 36
Rejestracja: 5 Gru 2009, o 13:33

Re: Pisanie Magisterki a literatura

Postprzez David Turoug » 19 Sty 2013, o 23:08

Escaladr napisał(a):No jest niestety tak jak mówisz, wszystkie te pozycje są z Land of the Free. Jedyną opcją jest Amazon i jego odpowiedniki, ale niektóre książki to wydatki rzędu 35$ = nie na moją kieszeń :-/

~ David, jak wygląda ta twoja wersja wordowa? Znalazłem tę książkę w formacie .pdf, ale formatowanie wygląda iście tragicznie i nie zamierzam się z tym męczyć.


Szczerze mówiąc to wersja w wordzie też jest pocięta (zdania w połowie są "zenterowane") ale mam też wersję w notatniku, zdecydowanie lepszą od worda i pewnie też od pdfa.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Pisanie Magisterki a literatura

Postprzez Escaladr » 19 Sty 2013, o 23:10

Napisałem jeszcze w tej sprawie do jednego z wykładowców, bo ponoć ma tę księgę w pdfie, zobaczymy co przyśle.

A tym czasem BUMP : D

Dobrze by było napisać o tym na jakimś większym forum typu Bastion, ale jeszcze się rzucą, że piractwo bla bla to lepiej nie ryzykować
Awatar użytkownika
Escaladr
 
Posty: 36
Rejestracja: 5 Gru 2009, o 13:33


Wróć do Książki

cron