Content

Gry

Nowe RPG?

Nowe RPG?

Postprzez Caleb Quade » 10 Lut 2013, o 11:46

Mamy szansę na nowe RPG w uniwersum Star Wars?

http://www.gram.pl/news/2013/02/08/obsi ... wars.shtml

Według doniesień serwisu gram.pl - TAK. W powyższym linku, news, z którego dowiadujemy się, że Obsidian ma "genialny pomysł na nową grę w uniwersum Gwiezdnych Wojen".
Jak myślicie, Disney odważy się na taki krok? :)
Image
Image
Awatar użytkownika
Caleb Quade
Gracz
 
Posty: 362
Rejestracja: 31 Gru 2012, o 00:10
Miejscowość: Kielce

Re: Nowe RPG?

Postprzez Peter Covell » 10 Lut 2013, o 12:10

Szczerze mówiąc, nie liczyłbym na zbyt wiele - szczery entuzjazm Obsidianu niekoniecznie musi iść w parze z poparciem Disneya dla tego projektu. Poza tym, Obsidian może i zrobił niezłą kontynuację Rycerzy Starej Republiki, ale niedorobioną. KOTOR II czy NVN II albo miały powycinane fragmenty* albo bugi. Fallout: New Vegas, podobnie jak wszystko od czasów Fallouta III to śmiech na sali, zaś Alpha Protocol (podobno) jest przeciętne jak cholera.

Co się zaś tyczy zaś samego RPG w uniwersum Gwiezdnych Wojen - pewnie, że bym chciał, ale szczerze wątpię czy w obecnych czasach wydane zostanie coś dobrego. RPGi są coraz bardziej wykastrowane i - choć często mają ciekawą, ociekającą patosem fabułę - brakuje w nich tego, co dla gatunku istotne - rozbudowanych ścieżek rozwoju. Nie wiem czy chciałbym oglądać Star Wars RPG, gdzie rozwój postaci ogranicza się do dwudziestu umiejek.

*BioWare to, co wytnie chociaż sprzeda jako dlc. Obsidian wychodzi z założenia, że fani sobie dokleją czego brakuje.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Nowe RPG?

Postprzez Jack Welles » 10 Lut 2013, o 12:21

Najlepiej by było jakby zabrał się za CD Projekt RED :D . A tak serio to nie widzę powodu dlaczego Disney miałby nie pozwolić sobie zarobić - wszak oni co rusz wydają gry na podstawie swoich filmów/animacji.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Nowe RPG?

Postprzez Oto'reekh » 10 Lut 2013, o 15:08

Peter Covell napisał(a):Szczerze mówiąc, nie liczyłbym na zbyt wiele - szczery entuzjazm Obsidianu niekoniecznie musi iść w parze z poparciem Disneya dla tego projektu. Poza tym, Obsidian może i zrobił niezłą kontynuację Rycerzy Starej Republiki, ale niedorobioną. KOTOR II czy NVN II albo miały powycinane fragmenty* albo bugi. Fallout: New Vegas, podobnie jak wszystko od czasów Fallouta III to śmiech na sali, zaś Alpha Protocol (podobno) jest przeciętne jak cholera.

Co się zaś tyczy zaś samego RPG w uniwersum Gwiezdnych Wojen - pewnie, że bym chciał, ale szczerze wątpię czy w obecnych czasach wydane zostanie coś dobrego. RPGi są coraz bardziej wykastrowane i - choć często mają ciekawą, ociekającą patosem fabułę - brakuje w nich tego, co dla gatunku istotne - rozbudowanych ścieżek rozwoju. Nie wiem czy chciałbym oglądać Star Wars RPG, gdzie rozwój postaci ogranicza się do dwudziestu umiejek.

*BioWare to, co wytnie chociaż sprzeda jako dlc. Obsidian wychodzi z założenia, że fani sobie dokleją czego brakuje.


Nie lubisz Obisidianu więc trollujesz :D
JEśli tym razem chłopaki będa mieli wolną rękę, brak nacisków na termin to moze w końcu pokaże się coś co było dobre przynajmniej w połowie jak KOTOR. O ile ktoś nie wyjdzie z założenia, że nie robi gry RPG dla fanów animacji wojen klonów w tedy mozemy od razu machnąć ręką.

*Alpha Protocol - średnie do łagodnie powiedziane ^^
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Nowe RPG?

Postprzez Shas » 10 Lut 2013, o 20:57

Obsydian mimo chęci spartolił optymalizację KOTOR II i nie dorobił, ale gra jako taka była od strony fabularnej dobrze zrobiona choć co tu dużo mówić fabuła była sztampowata.

Co do New Vegas to się nie zgodzę bo nie licząc klasycznych bugów które są domeną silników od Bughtesdy to jest gra w pytkę ale to moje subiektywne posiadające wszystkie DLC tej gry i bycie jej fanem zdanie. :D

Alpha Protocol nie musi wielu leżeć ale mi leży i to bardzo, jednak jak zawsze przy Obsydianie miałem uczucie że pewne wątki były tylko zaczęte by ich nie skończyć ale gra mi się bardzo podoba. Ponownie moje zdanie.

A ten news z gram.pl jest newsem 2 albo 3 dniowym, coś tam nie za bardzo lubią być na bieżąco. Zresztą jest tam przekłamanie bo Obsydian przedstawił pomysł Lucasowi którym to się bardzo spodobał ale nie ponowił rozmowy z Myszką Miki obecnym właścicielem Lucasa. Czekają aż opadnie kurz po przejęciu i dopiero wtedy zwrócą się do nowego właściciela z tym pomysłem.

Jak na razie to ja optymistycznie liczę na 1313.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29


Wróć do Gry

cron