Content

Gry

Star Wars : Jedi Academy

Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Maku Tarmin » 13 Mar 2009, o 20:38

Mam pytanie grał ktoś w tą grę ?? Jakie są wasze wrażenia ?? Opłaca się kupić ?
Maku Tarmin
 

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Silus Targon » 13 Mar 2009, o 20:42

Troszeczkę grałem ale osobiście mnie na kolana nie powaliło...
Ja jestem fanem KOTORA.
I choć 2 część miała już bardzo przewidywalną fabułe przyznam że pierwsza powaliła mnie na kolana:)
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Dagos Bardok » 13 Mar 2009, o 21:33

Jedi Academy - zawaliste. Nie porównywać z Kotorkiem proszę bo to o inny rodzaj klimatu chodzi :) Sieć+Klan=miodzio :) W Kotorze tylko klikałes jak chciałes zaatakować, tutaj musisz umieć dobrze machac mieczem, szkoda że trochę krótka :)
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Maku Tarmin » 13 Mar 2009, o 21:35

@up
Jakbyś mógł mi na pw powyjaśniać jak się podłączyć do innych sieci itp.
Maku Tarmin
 

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Dagos Bardok » 13 Mar 2009, o 21:47

Sorrki, ale tego już dawno zapomniałem. W JA grałem ładny kawał czasu temu. Jedyne co pamiętam to że przydaje się program GameSpy Arcade do łączenia z serwerami :)
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Nicholas » 14 Mar 2009, o 10:24

Hem? Ja do grania w necie nie potrzebowałem żadnych programów. Macie na myśli tę grę w której biega się Jadenem Korrem (czy jak mu tam było)? W każdym bądź razie ja zawsze wkładałem płytkę, wyświetlało się menu z możliwością wyboru Singleplayera i Multiplayera.
Awatar użytkownika
Nicholas
New One
 
Posty: 54
Rejestracja: 21 Lis 2008, o 16:40

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Dagos Bardok » 14 Mar 2009, o 10:34

Do gry single jak i ulti gra sama wystarcza w 100%, ale mówię że przydaje się GameSpy jak chcesz się dłużej bawić w multi.
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Yaspir » 14 Mar 2009, o 11:51

Jedi Academy to gra, w której klimat czuć jedynie w kilku miejscach, takich jak Tatooine czy Chrandrilla. Wszędzie indziej został on zgubiony przez ciągłą walkę, kolorowe mieczyki, lighsabery, lighstaffy, sraty pierdziaty i przez to, że od samego początku dostajesz miecz świetlny. W wyniku tego wszystkie inne bronie schodzą na plan drugi (z wyjątkiem jednej misji, w której jesteś na nie skazany, ale to dobrze). Przez to nie masz żadnej satysfakcji z jego posiadania i radość z walki mieczem czerpiesz jedynie przez kilka pierwszych misji. Późniejsze inne rodzaje mieczy świetlnych ubarwiają trochę zabawę - jest sporo combo - ale mi to za szczególnie nie podpasowało.

Fabuła ssie niewybaczalnie. Tak naprawdę fabułę do przodu posuwa kilka misji między licznymi zadaniami, kiedy śmigamy po całej galaktyce. Raczej nie ma wielkich zaskoczeń typu SPOILER Revan to ja SPOILER. Standardowa gadka szmatka o ciemnej stronie mocy zupełnie bez polotu. Nadrobili w sumie obecnością Kyle'a Katarna, który jest mentorem naszej postaci, ale to ciągle nie to.

JA przy swoich poprzednikach - Dark Forces II czy Jedi Outcast - to dół dna i dwa metry mułu. Poprzedniczki aż kipią klimatem. W samym DF2 walka mieczem ograniczała się do dwóch ciosów, ale nigdy nie nudziła. W obu częściach - DF2 i Jedi Outcast - każdy poziom był dobrze zbudowany i skomplikowany, a misje były nie tylko wyzwaniem dla palców, ale i dla umysłu. Tacy bossowie jak Jerec czy Dessan tworzyli legendę. W JA w zamian serwowana nam jest ciągłe nakurwianie i to wszystko.

Wg mnie seria poszła w nie tym kierunku, co powinna. Ale kupić można, chociażby z tego powodu, by się skonfundować.


//edit
Grałem przez krótki czas w sieci, byłem w paru klanach, i wtedy aktualizacja gry patchem była niezbędna. Może gra sprzedawana aktualnie ma już udpate, ale nie wiem. W razie czego służę pomocą.
Is there anybody out there?
Awatar użytkownika
Yaspir
New One
 
Posty: 14
Rejestracja: 25 Lut 2009, o 17:12
Miejscowość: za murem

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Dagos Bardok » 14 Mar 2009, o 13:44

Yaspir dla mnie Jedi Outcast było dnem jak nie wiem co. Gra była sztywna jak kij od szczotki. Tutaj mamy więcej możliwości, drugie bronie zostały dodane tylko raczej z sentymentu. Bo w JA chodzi głównie o walkę mieczem. A mi fabuła jakoś nie przeszkadzała. Przesadzasz Yaspir.
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Oto'reekh » 14 Mar 2009, o 19:32

Ja za to sieę z Silusem nie zgodze, to Kotor 1 był przewidywalny, od samego początku wpadałeś na szereg aluzji, a sam temat jest ograny do granicy możliwości ( Wole znacznie Bourne-a od Ludluma - nie mylić z filmami) natomiast 2 była tajemnicza i w cale nie chodziło tam o Kreie - (nie wiem jak to odmienić :D) lecz o główną postać, tym czym była i do czego była zdolna.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Silus Targon » 14 Mar 2009, o 23:43

Ci co nei grali w Kotory i chcą zagrać niech nie czytają mojego posta bo zdradzam fabułę:)

Zależy kto czego się domyślał Oto:)
Ja np byłem bardzo ciekawy w 1 części o czym debatuje rada za moimi placami a już na pewno nie domyślałem się prawdy o Ravenie. Intrygująca była Gwiezdna kuźnia i to co sie w niej działo. Zaskoczeniem było posunięcie Bastilli i to jak ją z tego wyciągałem i sam klimat gry był dla mnie czymś nowym. 2 część nie wprowadziła kompletnie nic nowego. Ani grafika nie poprawiona ani efekty, kompletnie nic, co juz było minusem. Co do Krei po kilku godzinach grania kiedy opowidziałem się po jasnej stronie nie podobały mi się jej rady i szybciutko sie domyślałem że ona coś kombinuje. Co do umiejętności która posiadał główny bohater to moim zdaniem mogli się o coś lepszego postarać. Przy rozmowie z każdą postacią pojawiała się opcja "dlaczego za mną podążasz" i nikt nie podawał konkretnego powodu więc opcje były dwie. Albo znają mnie z przeszłości tylko przyznać się nie chcą albo coś ich do tego zmusza. W efekcie cała fabuła nie była dla mnie nawet najmniejszym zaskoczeniem. Może poza faktem że rada postanowiła pozbawić mnie mocy ale to bardzo poboczny element i nie ważny bo im sie nie udało.
Każdy ma swoje zdanie:)
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Oto'reekh » 15 Mar 2009, o 00:45

Spoiler Kotor 2

Jedynka była sztampowa, stary jak świat motyw plus jeden mroczny boss do pokonania. Dwójka jeśli ktoś się dobrze wciągnął oferowała znacznie głębszą fabułę. Bohaterzy, którzy podążali za wygnańcem byli przez niego przyciągani, co zresztą było wytłumaczone o ile dobrze rozmawiało się z Kreią ( BTW jeśli grałeś ciemną stroną, to Kreia również prawi uwagi na temat złych metod) Większość bohaterów była czuła na moc i mogła się w niej szkolić. Tajemnice pomagierów również miały swój smaczek, a do tego właśnie motyw między innymi z próbą odebrania mocy bohaterowi jest kluczowy.
Nie wiem w jaką wersje językową grałeś, jeśli Polską to nie wiem jakie tłumaczenie było, ale jak dobrze pamiętam to bohater był "raną w Mocy", przez to co się stało na Malachor V ta cała bitwa, użycie tej tajnej broni i ogromne straty itd. Stworzyły tą właśnie ranę związaną z naszym bohaterem. Jedi chcieli odciąć wygnańca od mocy, bo domyślali jakim jest zagrożeniem, bo na końcu gry Krei chodziło o uśmierceniem całej Mocy. Nie brzmi to może w takim skrócie "najlepiej" ale druga część pokazywała bardziej mroczną część świata SW, bardziej tajemniczą a sam wyścig o co tak naprawdę chodzi był całkiem niezły.

Koniec Spoilerowania ;)

Wracając do tematu i Jedi Academy to gra była dość znośna, fabularnie bardziej podobał mi się Outcast w Academy po prostu się czuło, że SP był wrzucony na siłe i od niechcenia, a głównym daniem miał byctryb MP, który przeszedł lekkie modyfikacje. Ogólnie obie gry mało różni, moze to wina tego samego Enginu. Jeśli chodzi o kupno to dla samego SP bo MP po tylu latach zapewne jest mocno rozbity i grają już tylko weterani, zalecam pożyczyć od jakiegoś kumpla.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Dagos Bardok » 25 Cze 2010, o 16:12

Jeżeli posiada ktoś aktualnie zainstalowane Jedi Academy to niech pisze na GG, bo mam wielką ochotę na jakiś mgławicowy duel :P
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Avien Matiias » 25 Cze 2010, o 16:33

Daj GG Jaspar to się posiekamy :D
Postać Główna:
Image
Postaci Poboczne:
Image
Image

Violence isn't the answer, Violence is the question. The answer is YES
Awatar użytkownika
Avien Matiias
New One
 
Posty: 830
Rejestracja: 30 Cze 2009, o 22:53

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Peter Covell » 25 Cze 2010, o 20:11

Proponuję doinstalować KOTFa i chętnie pogram po 1 lipca :D
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Avien Matiias » 26 Cze 2010, o 00:39

No jeszcze z KOTFem to już w ogóle. Zawsze wybierałem Boba fetta z dwoma saberkami :D
epicko wyglądało kiedy leciało się jetpackiem i nurkował do ataku/
Postać Główna:
Image
Postaci Poboczne:
Image
Image

Violence isn't the answer, Violence is the question. The answer is YES
Awatar użytkownika
Avien Matiias
New One
 
Posty: 830
Rejestracja: 30 Cze 2009, o 22:53

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Peter Covell » 27 Cze 2010, o 23:15

Pytanie: kto ma Knights of the Force na dysku i miałby czas ze mną sprawdzić czy działa przez hamachi? Dzisiaj z kumplem próbowaliśmy pograć i pingowało od jednego do drugiego poza skalę (ping 999) i nie wiem czy to coś u niego czy u mnie... ewentualnie co nie tak w ustawieniach gdzieś...
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Oto'reekh » 28 Cze 2010, o 01:04

Ja spróbuje zassać jak wrócę z roboty więc można się pobawić :P
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Dorhian Q'nirr » 4 Wrz 2010, o 13:16

Ja osobiście jestem zadowolony z JKA, prawdą jest że bez patcha się nie obejdzie a zwłaszcza gdy samemu się skryptuje i moduje grę.
Co jest warte polecenia? oczywiście jeden z największych i najbardziej realistycznych (w świecie Gwiezdnych Wojen, rzecz jasna) modów, czyli MOVIE BATTLES II, tam nie ma noobów co spamują wigglami, poke'ami i innym takimi dziwnymi ruchami w czasie pojedynku, tu trzeba skilla.
A no i powalają pojedynki gdy patrzymy z oczu, wrażenie jest trzeba przyznać. ale i skill potrzebny.

Aktualna wersja moda to V0.02 ale już nie RC a oficjalna, polecam looknąć na stronę domową
http://moviebattles.com/ <= i zasycać ludzie MBII wymiata
A KOTF niestety uważam za jeden z gorszych konwersji sp... bardziej bym polecał nieoficjalny saber realism mod (na stronie jediknight3.filefront.com) no i Movie Duels też do sp.
ale jak wspomniałem kotf, mnie nie powalił
Postać Główna
Image
//Sometimes the hardest battle is against yourself...//
Awatar użytkownika
Dorhian Q'nirr
New One
 
Posty: 225
Rejestracja: 20 Sie 2010, o 02:09

Re: Star Wars : Jedi Academy

Postprzez Namredib » 4 Wrz 2010, o 13:27

U mnie na Multi gra odpada, bo ściągnąłem z torrenta. Lecz za to Movie Duels 2 jest fajna. Ponadto uważam że to fajna gierka, szczególnie kiedy ściągnie się mody na rękojeści mieczy i ubrania.
Image
Awatar użytkownika
Namredib
Gracz
 
Posty: 279
Rejestracja: 23 Maj 2010, o 11:10
Miejscowość: Gostyń

Następna

Wróć do Gry

cron