Content

Gry

Star Wars: The Old Republic (TOR)

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Larisa Rayne » 19 Gru 2011, o 20:10

Który Ty już masz poziom bo się tak zastanawiam, czy ja Cie dogonie :P
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Shas » 19 Gru 2011, o 20:13

A .... 34 w to czy w tamto. :lol:
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Oto'reekh » 20 Gru 2011, o 12:35

Ja mam 7 ! xD
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Shas » 20 Gru 2011, o 13:51

Otorek ja cię w friendsach dodałem choć nick znalazło to nigdy nie widze cię w "grających",
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Oto'reekh » 20 Gru 2011, o 16:49

Nie mam czasu... Wczoraj dopiero znalazłem chwile.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Shas » 20 Gru 2011, o 17:07

No to weź no brateńku dziś powiedzmy o ... 22 zaskocz na chwile bym wiedział gdzie jesteś. To sie też ciebie tyczy Larisko, no i padaj nicka co bym cię dodał do friendsów.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Oto'reekh » 20 Gru 2011, o 17:18

Nie dam rady będę u kumpla :P
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Shas » 20 Gru 2011, o 20:25

Napisał by ... ide wyrywać lachony, zrozumiałbym. Ale u kumpla !?
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Larisa Rayne » 21 Gru 2011, o 18:29

zarejestrowałam się....zainstalowałam gre..a gdy ją włączam to albo mi wyjdzie do pulptu albo będe w głównym menu gdzie nie pojawiają mi się serwery...nie wiem co się dzieje :(

---------------------
EDIT :

oki doki działa wszystko, musiałam troche pokombinować ale udało się ;)

Nick - Larisa :P
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Larisa Rayne » 28 Gru 2011, o 18:35

Stwierdziłam, że powklejam pare fotek z gry by zmusić reszte do kupienia :P od razu mówie, że na pewno będzie ciąg dalszy a i pewnie panowie ( Oto i Shas ) też coś dadzą od siebie

Image - jeszcze przed zmianą pod wpływem Ciemnej strony mocy

Image - już po stronie Ciemności

Image

Image na spacerku w Imperialnej Flocie :)
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Larisa Rayne » 19 Sty 2012, o 10:08

Tak Tak wiem, że post pod postem, posta goni ale no cóż nie musiałam coś skrobnąć by było zauważone ;) Okey, przyszła pora na to bym i ja to i owo powiedziała się na temat gry, która zgarnęła rynek gier komputerowych MMO . Kiedy pierwszy raz obejrzałam Gwiezdne Wojny w telewizji zakochałam się. Walka między Galaktycznym Imperium a malutką Rebelią, Luke Skywalker pojedynkujący się na miecz świetlny ze swoim ojcem Darth Vaderem, walki w kosmosie i ta fabuła połączona z późniejszymi częściami. Mam na myśli Mroczne Widmo, Atak Klonów i Zemsta Sithów. Rewelacja! Pamiętam, że wtedy pomyślałam ‘fajnie by było zostać jednym z bohaterów, który żyje w tamtych czasach ‘ i zaczęło się. Kupowanie gier komputerowych, wcielanie się w głównych bohaterów znanych bądź mniej, w małym stopniu wpływanie na dzieje galaktyki itd. Z tego co wiem, pierwszą odsłoną gier w które zagrałam było Mroczne Widmo, po tym już dochodziły inne jak Star Wars Racer, Star Wars Galaxy Wars, obie cześci Force Unleashed, Knights of The Old Republic, Star Wars Commando i mógłabym tak wymieniać i wymieniać. Wszystko to dawało mi wielką radochę jednak wciąż mi czegoś brakowało. Mówiłam sobie, ze kiedyś musi wyjść gra która będzie prawdziwym MMO umiejscowionym w czasach Gwiezdnych Wojen i stało się !.
Pojawiły się pierwszy raz wzmianki na temat Star Wars The Old Republic. Było to ponad dwa i pół roku temu. Wtedy zadawano pytania „ Jak Oni to zrobią?”, „ Ciekawe czy będą możliwe walki w kosmosie ?”, „ jak rozwiążą podział klas, wybór ras których jest ogrom”. Sama byłam ciekaw tego po tym jak osiadłam na pewien czas w World of Warcraft. MMO Blizzarda, które podbiło serca fanatyków czasów magii i miecza. No, ale nie mowa o WoW’ie. Po tak długim czasie w końcu data wyjścia gry była już wszystkim znana. 20.12.11. A bym zapomniała i możliwość kupna Pre Ordera, który upoważniał do gry 5 dni przed premierą. Wyobraźcie sobie, co się działo w firmach do których przychodziły zamówienia na kupno samego Pre Ordera. Na temat zamówień samej gry chyba już nie będę dużo mówiła.
Czekałam, czekałam aż w końcu pojawiły się pudełka w sklepach. I zamiast kupić sobie Pre ordera …dostałam go od brata na mikołaja :D Nie ma się co dziwić, w końcu słuchał tego mego gadania od bardzo dłuższego czasu i zrobił mi niespodziankę :P wtedy już nie miałam wyjścia musiałam kupić grę :D . Kupiłam, fakt trochę za to zapłaciłam, ale to o tym powiem na końcu. Założenie Konta, instalacja, patchowanie i ten moment, gdy wciskam PLAY. Co mnie pierwsze zaczarowało to MUZYKA. Jest wspaniałym oddaniem klimatu Gwiezdnych Wojen. Po czym wybór strony konfliktu. Kto grał w Knights of The Old Republic wie, że konflikt toczył się miedzy Republika a Imperium Sith. A że akcja jest osadzona parę lat po KOTORZE, nic się nie zmieniło. Po czym wybór klasy ( Republika – Jedi Knight, Jedi Sentinel, Trooper, Smugler ) ( Imperium – Sith Warrior, Sith Inquisitor, Bounty Hunter, Imperial Agent ), Rasy których wybór nie był za duży ale kto by chciał wybierać pomiędzy ponad 100 rasami :P. Płeć i wygląd. Każdy gracz mógł stworzyć bohatera, który będzie wyglądał tak by nigdy nie spotkał sobowtóra – Brwi, oczy, blizny, tatuaże, rysy, ułożenie twarzy, kolor skóry itp. Ja niestety miałam okazje przetestować dwie postacie Sith Inquisitora i Jedi Knight. Opisywać rozgrywki nie będę. Mogę powiedzieć, że każda klasa posiada swoją własną fabułę tak zwany Single Player, który wspaniale jest połączy z Multi Player. Planety różniące się od siebie, czy To Korriban piaszczyste pustkowie należące do Kolebki Sithów, czy to Coruscant – planeta która jest całym miastem. Walka z NPC-ami, dynamika gry, efekty dźwiękowe i graficzne. Ahh a ta walka na miecze świetlne cacy :D I ten moment kiedy okazuje się, że nasz bohater otrzymuję swój własny Statek :D a co za tym idzie ?Walki w kosmosie, przelot między jedną a drugą planetą w nadświetlnej. Dodatkiem są kompanii NPC którzy wspierają nasze postacie w walce i są świetnym dopełnieniem naszego bohatera, specjalizującymi się w odrębnych dziedzinach. Co mnie zaskoczyło to, że już miałam okazję spotkać parę osób ze znanego nam KOTORA ,ale więcej już nie będę mówiła, gdyż nazwane byłoby to Spoilerem a szkoda zdradzać tajemnicę :D . Jeśli chodzi o grupowe zadania tutaj znane, jako Flashpointy, WoW-owiczom znane pod nazwą Instancje, zostały stworzone moim zdaniem w wyśmienity sposób. Bohater każdego z graczy, który bierze udział w misji może wypowiedzieć się na dany temat. Samo już to, że w MMO postać podczas zbierania, bądź oddawania Quest’a MÓWI, a nie gracz ma okazję tylko przeczytać to, co nam ma do powiedzenia NPC i jaką nagrodę otrzymaliśmy. Do tych rozmów dochodzi mimika twarzy, ruchy ciała, gesty itp. Świetne! Co mi się również spodobało to wybór ścieżki, jaką kroczymy. Mowa tutaj o Jasnej bądź Ciemnej stronie Mocy. W przypadku osób niekorzystających z mocy - praworządności lub chaosu. „ Nie każdy Jedi musi być dobry i nie każdy Sith musi być zły” ;), co również wpływa na fabułę, którą tworzymy. No, ale kończąc to wszystko powiem tak ZAKOCHAŁAM SIĘ W TEJ GRZE, NA TAKĄ GRĘ CZEKAŁAM BARDZO DLUGO i szczerze nie obchodzi mnie to, że kosztuje ona całe 189 zł, a pre paid starczący na miesiąc 59 zł. Jeśli uwielbiasz Gwiezdne Wojny, jeśli marzyłeś o tym by być jednym z bohaterów, to żadna cena nie gra roli. Uwierzcie mi, że warto wydać takie pieniądze ( mimo, że jest to kupa forsy ). Ja kocham Star Wars, więc jeśli masz mamone to kup grę jeśli nie masz to uzbieraj i kup !! :D Chcesz się oderwać na pewien czas od świata rzeczywistego, przesiedzieć ładnych parę godzin, dni przed komputerem . To ta gra jest dla CIEBIE !!. A jeśli Ci się nie spodoba po tych darmowych 30 dniach to powiedz mi WIESZ CO LARI MYLIŁAŚ SIĘ ;) No to tyle, wybaczcie za wszelakie błędy ortograficzne lub stylistyczne. Taką miałam ochotę to i owo napisać na ten temat ;)
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Oto'reekh » 19 Sty 2012, o 17:35

Warto tylko dodać, że TOR to nie pierwsze MMO w SW przed nim było jeszcze galaxis, które było chyba własnością SOE. Jak to wyglądało trudno powiedzieć bo ngdy nie grałem jak w większość gier tego gatunku.
Kiedyś miałem możliwość łupania trochę w zło zwane Lineage II na prawie oryginalnym serwerze, że się tak wyrażę oraz obserwować u brata jak wygląda rozgrywka w WOW-ie. Jednak zdaje mi się, że już to pisałem przy okazji bety :P
Ok to czy coś od czasu bety się zmieniło ? Właściwie to nie, gra nie aspiruje do miana rewolucyjnej w mechanice gier MMO, gdyby oderwać oprawę, klimat, muzykę itd. to mechanicznie dostajemy twór bardzo zbliżony właśnie do WOW-a lub jego bliskich klonów. Nie ma co liczyć na kosmiczną przygodę na miarę EVE Online, póki co walki w kosmosie przypominają arcade, a tak nowocześnie, tak zwane strzelanki na szynach. Już wymieniani kompani, to sięgnięcie do starych kotorów, jednak zamiast dwóch o ile pamięć mnie nie myli to tutaj możemy mieć tylko jednego pomagiera. Podobnie jak w duchowym poprzedniczkach biorą oni udział przy wymianie zdań z npc, ale jest jeden problem.
Fabula, co prawda gram Imperialnym Agentem, więc nie moczerem, ale jeśli inne klasy mają lepsze fabuły to można to także wziąć za minus, wracając, fabuła w porównaniu do (nawet kotor-a 1, który delikatnie mówiąc nie był rewelacyjny w tym aspekcie) kotora jest miałka. Problem może leżeć w tym, że całość jest ogromnie rozciągnięta, a fabuła robi się jak guma i nie trzyma w napięciu. Co prawda ktoś może wyciągnąć argument, że nie trzeba robić questów pobocznych (które dzielą się też na kilka grup w stylu, typowe mmo nie związanie z niczym prócz lokalnej planety i warunków, quasi fabularne pomagające niby frakcji, oraz te z pionu głównego), ale bez nich prawdopodobnie później nie damy po prostu rady zrobić questów głównych ze względu na poziom i sprzęt.
Do tego ja cierpię na syndrom robienia wszystkich questów pobocznych w rpgach, tak więc pod koniec każdej planety człowiek już tylko marzy, żeby się stąd wyrwać i trochę pchnąć tą fabułę do przodu i tak w kółko.
Kolejny problem to mechanika gier MMO, im dłużej się gra tym bardziej się to czuje, że zdania są takie a nie inne, i nie mamy tak naprawdę na nic wpływu, przynajmniej nie widać tego w świecie otwartym jako takim. Świat też próbuje udawać, że jest żywy, pomijam już innych graczy, którzy pod pozorem wojny ma być dużo, ale człowiek nei jest przyzwyczajony do widywania tylu świetlówkowców, albo "tajnych agentów" w jednym miejscu w jednym czasie robiącym podobne rzeczy. Wybija to trochę z imersji tego wszystkiego i nie pozwala się pozbyć wrażenia, że przecież to cholerne MMO a nie rpg z krwi i kości. Widać także, że w pomeiszczeniu ktoś jest duszony, to będzie tam duszony już przez eony bo wystrój się nie zmienia, przynajmniej w otwartych lokalizacjach, bo są strefy za zielonymi "ekranami" gdzie dzieje się akcja tylko dla gracza, ale nie jest to częste zjawisko i występuje w końcówkach lub początkach questów klasowych.
Kolejny zarzut to widoczny spadek jakości w dalszych etapach gry. Możliwe, że to bardzo subiektywne odczucie, bo przecież na początku człowiek jest w trochę euforycznym stanie, bo stoi przed czymś nowym, ale nie mogłem pozbyć się wrażenia, że zawartość i prowadzenie akcji na początku gry jest dużo lepiej wykonane niż później. Jeśli to nie jest tylko moja nadinterpretacja to skłaniałbym się tu w stronę przyciągania gracza do produktu, a także liczenia na pozytywne recenzje, gdyż recenzenci nie poświęcą tylu godzin aby zabrnąć gdzieś bardzo daleko.

Kończąc moje marudzenie i odpowiadając na pytanie czy warto? Odpowiedź jest bardzo prosta, jeśli masz kogoś, albo chcesz zdobyć kogoś w trakcie gry do regularnego wspólnego grania, najlepiej zsynchronizowanego (te same planety te same questy, pomoc w questach klasowych) to jak najbardziej, bo prócz samej gry udziela się nastrój i gracze miedzy sobą dużo dodają. Jeśli nastawiasz się na grę samotnie bez innych, będzie ciężko. Nie mówię, że źle, ale po prostu można się trochę rozczarować, szczególnie zakładając, że ma to przebić drugą odsłonę kotora. Jeśli chcesz w to grać bo lubisz gry MMO to gra wprost dla Ciebie, tu już nie ma złudzeń.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Escaladr » 30 Sty 2012, o 12:49

Hejo all, dawno mnie tu nie było! :P Oczywiście ja również posiepałem trochę w TORa i wkleję wam na razie moją postać:
Image

Uploaded with ImageShack.us

Swoje wrażenia opiszę wieczorkiem, jak wrócę z egzaminu czy coś :p No, chyba że zapomnę :F
Awatar użytkownika
Escaladr
 
Posty: 36
Rejestracja: 5 Gru 2009, o 13:33

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Ayla Karei » 9 Kwi 2012, o 08:36

Mam prośbę do kogoś z aktualnie grających. Mianowicie byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś był tak miły i wysłał mi zaproszenie do triala na maila kamyk074@gmail.com
Ostatnio strasznie się zajawiłem na tą grę, oglądnąłem mase filmików i przeczytałem tysiące opinii, ale w dalszym ciągu to nie to samo co przetestowanie gierki "live" :)
Z góry dzięki
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
POSTACI POBOCZNE
Awatar użytkownika
Ayla Karei
New One
 
Posty: 31
Rejestracja: 6 Kwi 2012, o 16:49

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Damek Vekkis » 9 Kwi 2012, o 19:11

Oto'reekh napisał(a):Kiedyś miałem możliwość łupania trochę w zło zwane Lineage II na prawie oryginalnym serwerze

--------------------------------------------------------------------------------------------------
(nawet kotor-a 1, który delikatnie mówiąc nie był rewelacyjny w tym aspekcie) .


Właśnie dzięki Lineage II przestałem grywać w MMO. Cholerna strata czasu, nie rozwijająca w żaden sposób, brak wpływu na życie 'bohatera', a jedynie bieganie tam i z powrotem w tym samym kierunku. Taka sama akcja zapewne jest w TOR. Jedynie, jak wspomniałeś, dla znajomych byłbym w stanie wrócić do gier MMO (abstrahując, że generalnie nie gram już w nic poza konsolą).

Co do kwestii fabuły w KotOR: czyś ty się z HK-47 na łby pozamieniał? Dobrze, szanuję zdanie twe, a jakże, tylko, jej facet, zniszczyłeś moje najpiękniejsze momenty dzieciństwa!!
KotOR był, jest i będzie grą fenomenalną, długą, ze świetnym podejściem do tematu i mimo błędów będę kochać tę grę, prawdziwą męską miłością! Posiadam oryginał i chętnie do niego wracam (abstrahując od mojego wcześniejszego abstrahowania), co więcej, jeszcze nigdy nie udało mi się przejść tej gry w taki sam sposób. To jest piękne, wspaniałe i dlatego robię offtop w temacie o TOR :D
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Damek Vekkis
New One
 
Posty: 46
Rejestracja: 7 Kwi 2012, o 09:51
Miejscowość: Kraków

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Larisa Rayne » 9 Kwi 2012, o 21:01

Ayla Karei, kiedy próbowałam wysłać Ci zaproszenie do SWTOR pojawiło mi się takie zdanie " Sorry, you cannot refer this email address. " albo coś jest nie tak z mailem, albo nie masz zarejestrowanego konta na www.swtor.com . Więc zrób to albo podaj mi innego maila a może jak będe dobra to Ci wyśle zaproszenie ;)
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Ayla Karei » 10 Kwi 2012, o 00:00

Nie wiem jakim cudem, ale mimo błędu zaproszenie doszło. :)
Wielkie dzięki za fatygę, w końcu sobie ciupnę. :D
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
POSTACI POBOCZNE
Awatar użytkownika
Ayla Karei
New One
 
Posty: 31
Rejestracja: 6 Kwi 2012, o 16:49

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Kirył » 21 Maj 2012, o 12:37

Polecam server Tomb of Freedon Nadd :D
Gram w Repach. Na razie jeszcze nie ma max lvl (trzeba się było przenieść z powodu pustek na serwerze Bao-Dur...)
Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to mam do rozdania 24 triale tygodniowe.
POSTAĆ GŁÓWNA
Image



POSTACI ARCHIWALNE
Tex Arvo - Mandalorianin


„– Na moim sihillu – warknął Zoltan, obnażając miecz – wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie. Niech no jeno który ghul zbliży się na długość klingi, popamięta mnie. O, popatrzcie. – Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis? – „Na pohybel skurwysynom!””
Awatar użytkownika
Kirył
Gracz
 
Posty: 176
Rejestracja: 6 Maj 2012, o 22:11
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Batellius » 24 Maj 2012, o 16:50

Witam wszystkich ;)
Mam pytanko ile osób z owego forum gra w SWTOR'a ? Całkiem dobrym pomysłem było by zebrać się na jakiś zapełnionym i dobrym servie, by popykać nieco razem, gdyż granie samemu jest lekko męczące.
Image
Awatar użytkownika
Batellius
New One
 
Posty: 7
Rejestracja: 23 Maj 2012, o 14:07

Re: Star Wars: The Old Republic (TOR)

Postprzez Kirył » 24 Maj 2012, o 17:41

zgadzam się z Batelliusem, ja osobiście gram na Tomb of Freedon Nadd, jedyny zapelniony server PVP, polecam.
Frakcja: Republika
Klasa: smuggler
Adv Class: Gunslinger
Nick Everik
Gildia: Delta Squad (moja, słabo na razie, nie jest to taka gildia jak na starym serwerze, martwym teraz niestety...)
POSTAĆ GŁÓWNA
Image



POSTACI ARCHIWALNE
Tex Arvo - Mandalorianin


„– Na moim sihillu – warknął Zoltan, obnażając miecz – wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie. Niech no jeno który ghul zbliży się na długość klingi, popamięta mnie. O, popatrzcie. – Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis? – „Na pohybel skurwysynom!””
Awatar użytkownika
Kirył
Gracz
 
Posty: 176
Rejestracja: 6 Maj 2012, o 22:11
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Gry