Content

Gry

Knights Of The Old Republic I i II

Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez David Turoug » 23 Paź 2008, o 19:57

Zapewne niektórzy z Was grali w którąś z tych świetnych gierek. Sam kilkakrotnie przechodziłem pierwszą część. Powoli przymierzam się, do II części, grał ktoś w nią ?? Jeżeli tak, to jakie macie wrażenia i jak wypada w porównaniu z pierwszą odsłoną KOTORA ?
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez Mathel » 23 Paź 2008, o 20:35

1 właśnie przeszedłem 8 raz. Można powiedzieć, że jestem maniakiem... Zaś II to ponoć "więcej, mocniej, lepiej" w porównaniu do poprzedniej części... Sam czekam aż będzie na allegro, bo ze sklepu strasznie droga :P
"Good, old Mathel... See? Brutality can be beatifull!"
Awatar użytkownika
Mathel
New One
 
Posty: 81
Rejestracja: 14 Paź 2008, o 20:51

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez Dagos Bardok » 24 Paź 2008, o 14:22

I to tak jak kolega wyżej sam nie wiem już który raz przechodzę. I chociaż znam niektóre dialogi na pamięć nadal mnie to interesuje ;) W II nie grałem, spróbuję sobie załatwić (aka nie piractwo) :P
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez David Turoug » 24 Paź 2008, o 16:55

Ja dzisiaj się wkręciłem w KOTOR II: The Sith Lords. Na razie jestem w domowym areszcie na Telos. Do tej pory gra zapowiada się ciekawie, jest parę usprawnień. Nie chce zbytnio spojlerować, ale na Mrocznym Jastrzębiu zdaje się znalazłem znajomego z jedynki jest nim... HK-47, tylko że nie wiem jak go uruchomić... Jest też jeszcze jeden bohater z pierwszej części... T3-M4.

Ps. dla tych co nie chcą poznawać fabuły i bohaterów KOTOR II, pomniejszyłem nazwy postaci :P
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez Peter Covell » 24 Paź 2008, o 17:56

Pierwszą część przeszedłem dwa razy (po obu stronach Mocy) i jestem w trakcie trzeciej gry. Po raz pierwszy wziąłem Negocjatora Jedi i stwierdzam, że walczy się dużo trudniej, a jego umiejętność posługiwania się Mocą wcale nie jest taka zabójcza, jak to sobie wyobrażałem. Gra ma wszystko to, co najważniejsze - zagmatwaną i wciągającą fabułę, pełną zwrotów akcji; fantastyczny Star Warsowy klimat; sporą dawkę poczucia humoru i prawie całkowitą nieliniowość... po prostu miodzio.
Co do dwójki natomiast to mam mocno mieszane uczucia. No bo z jednej strony wprowadzonych jest masa usprawnień i nowości, jak choćby nowe Moce, Atuty, klasy postaci, bronie i ich ulepszenia... Poza tym od wyboru płci czy strony mamy odmienne postaci do zwerbowania... Ale fabuła, choć nadal pogmatwana, wydaje się już dużo słabsza... Gdyby te wszystkie nowości zaimplementowano do pierwszej części, gra byłaby nie do przebicia przez następne 20 lat...
Pozwolę sobie jeszcze zacytować fragment mojej wypowiedzi z Best Forum:
Popuś na Best Forum napisał(a):Najważniejszą zmianą jest chyba to, że możemy teraz uczyć się różnych rzeczy od naszych towarzyszy - Moce (np. Oczy Mocy, albo Oświecenie Mocą), poznawać nowe style walki mieczem świetlnym (niektóre lepiej sprawdzają się w walce z Jedi, ale odsłaniają nas na strzały z blasterów, inny niesamowicie skuteczny do odbijania strzałów etc), ale przede wszystkim możemy szkolić naszych przyjaciół na Jedi!
Niestety fani walk na miecze świetlne mocno się zawiodą - jest ich naprawdę niewiele, a o tak zaciętej walce jak pod koniec pierwszej części, gdzie atakowano nas ze wszystkich stron to można pomarzyć. Większość przeciwników to drobna przeszkoda na naszej drodze (od czasu jak zbudujemy miecz świetlny, bo wcześniej bywa różnie ;) )
Podsumowując - w grze dużo mniej walk na miecze świetlne i Moc, a dużo więcej wyciągania z kłopotów (generalnie co chwila nas zestrzeliwują, albo musimy uciekać z aresztu itp) i "indywidualnych misji" dla poszczególnych bohaterów.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez Oto'reekh » 3 Gru 2008, o 22:04

Mi osobiście 2 przypadła do gustu, generalnie wszelkie usprawnienia wyszły grze na dobre, a sama fabuła to chyba kwestia gustu, nie chce spoilerować ale 2 pod względem warstwy fabularnej byłą chyab bardziej tajemnicza, zaskakująca i oryginalna. Nie chce komuś psuć zabawy więc powiem tylko tyle, że łatwiej było przewidzieć kim było się tak naprawde w 1, niż to czym się jest w 2 :>
Do minusów można zaliczyć niedokończenie :> Panowie z obsidian chyba pod wpływem presji wydawniczej nie zdążyli dodać tego wszystkiego co chcieli, jest pewna grupa która pracuje już od x czasu aby wprowadzić utracone choć w części wątki gry (choćba częśc o hk-47). Chodzi o to, że w niektórych plikach gry są fragmenty nie uzyte w samej grze chodzi chyab o dialogi mapy i inne takei szczatki:>
Zainteresowanych odsyłam na strone http://www.team-gizka.org
Strona tymczasowo leży choć w sumie nie spodziewam się, że kiedyś ów mod uda się doprowadzić do szczęśliwego końca.

BTW. Najgorsze jest to, że KOTOR III będzie grą mmo :(
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez David Turoug » 3 Gru 2008, o 22:09

Oto'reekh napisał(a):BTW. Najgorsze jest to, że KOTOR III będzie grą mmo :(


Jest też pewien plus. Może uda nam się zagrać wspólnie w tą grę. ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez Nicholas » 3 Gru 2008, o 22:13

Mi jakoś ten wątek z amnezją nie przypadł do gustu, jednak podobały mi się rozmowy z Kreią. Co do bossów, Nihlus powinien być silniejszy. Może i był osłabiony, przez to że nie miał pożywienia, ale w cutscence wyciętej z gry, bez problemu "kładzie" na ziemię Siona.

I jeśli ktoś nie lubi po angielsku grać to na http://www.kotor2.pl jest spolszczenie :P

A co do MMO, jeżeli będzie abonament, to ja odpadam xD.
Awatar użytkownika
Nicholas
New One
 
Posty: 54
Rejestracja: 21 Lis 2008, o 16:40

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez David Turoug » 3 Gru 2008, o 22:17

Nicholas napisał(a):Mi jakoś ten wątek z amnezją nie przypadł do gustu, jednak podobały mi się rozmowy z Kreią. Co do bossów, Nihlus powinien być silniejszy. Może i był osłabiony, przez to że nie miał pożywienia, ale w cutscence wyciętej z gry, bez problemu "kładzie" na ziemię Siona.

I jeśli ktoś nie lubi po angielsku grać to na http://www.kotor2.pl jest spolszczenie :P

A co do MMO, jeżeli będzie abonament, to ja odpadam xD.



Ja nie grałem nigdy w żadne gry typu 'wow' czy 'kalonline' ale od ziomków slyszałem, ze na globalnych serwerach rzeczywiście abonamenty są wysokie. Jednak z drugiej strony pozostają servy prywatne ;)

Co do spolszczenia KOTOR II, to imo jest bardzo dobre.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez Peter Covell » 3 Gru 2008, o 22:22

I właśnie z powodów opisanych przez Oto'reekha (niedokończona fabuła) postanowiłem dzisiaj zainstalować sobie dwa mody: M4-78, a także TSL:URC, które częściowo "przywracają" to, co panowie z Obsidian ominęli. Na razie jeszcze nie wyszedłem z Peragus II, więc trudno mi powiedzieć czy faktycznie to to działa :P
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez Oto'reekh » 3 Gru 2008, o 22:31

O nawet nie wiedziałem o tych modach jak można linki bym prosił to sam zaczne od nowa :>
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez Peter Covell » 3 Gru 2008, o 22:37

Tutaj znajdziesz wszystkie linki:
http://kotor2.pl/forum/viewtopic.php?p=140257#140257
Ważna jest kolejność instalowania: najpierw M4-78 i wszystko co z nim związane (patch, filmiki, spolszczenie), a dopiero potem TSL: Un-Restored Content.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez Nicholas » 3 Gru 2008, o 23:47

M4-78 działa (przynajmniej u mnie xD). Mnóstwo biegania i zabijania przeciwników :P.
Awatar użytkownika
Nicholas
New One
 
Posty: 54
Rejestracja: 21 Lis 2008, o 16:40

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez Peter Covell » 21 Lip 2009, o 22:06

No i pojawił mi się bardzo niefajny problem - KotOR I chodził sobie dobrze ponad rok, przeszedłem go kilka razy, generalnie było fajnie, a tu nagle niespodzianka - zaczęło co chwila wywalać z gry. Najpierw myślałem, że to wina save'a czy czegoś takiego, więc (z bólem serca) zacząłem nową rozgrywkę. Niestety, po kilku minutach znów do pulpitu. Chcąc nie chcąc, odinstalowałem grę, wyczyściłem rejestry i wszystkie po niej pozostałości i zainstalowałem na nowo. Szczęśliwy, że wreszcie będę mógł pograć, odpalam grę, a tu po minucie "witaj windowsie". Poszperałem więc w sieci, dowiedziałem się, że może to być wina SP3, więc wróciłem do SP2, wywaliłem grę, zainstalowałem na nowo (tym razem bez spolszczenia, na wszelki wypadek), ale niestety nie pomogło. :|
Ma ktoś jakieś sugestie jak sobie z tym fantem poradzić? :(
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez Kelan Navarr » 21 Lip 2009, o 23:55

win7? :)
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez Peter Covell » 22 Lip 2009, o 00:42

Na win7 i viście podobno jeszcze większe cyrki są. Chyba cofnę windowsa do stanu, gdy kotor chodził, ale wątpię, by pomogło, bo przecież ostatnio nie instalowałem żadnych sterowników... Uprzedzając pytania, jakie zadano mi na gg - tak, ustawiałem tryby zgodności ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez Luk Seven » 23 Lip 2009, o 18:40

Nie zgodzę się co do Visty - sam ją posiadam i obydwa KOTORy chodzą mi bez zarzutu.
Nr GG: 4408680
Postać główna:
Image
Postacie poboczne:
Image
Image
Awatar użytkownika
Luk Seven
New One
 
Posty: 776
Rejestracja: 10 Sty 2009, o 23:19
Miejscowość: Wakefield

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez Andy Calius » 23 Lip 2009, o 20:32

Ogólnie niektóre piraty nie chcą działać na Viscie a z innymi nie ma problemu. Niestety nie mam KOTORA żadnego więc nie wiem jak jest w tym przypadku.
Postać główna
Image

Postacie poboczne

Nax Vardo MC 004
Louis Carbon
Etan Kovalsky

Postacie nieaktywne
Marcus Climek
Bal kote, darasuum kote, Jorso’ran kando a tome. Sa kyr'am nau tracyn kad, Vode an
Awatar użytkownika
Andy Calius
New One
 
Posty: 554
Rejestracja: 10 Lut 2009, o 20:54
Miejscowość: Warszawa

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez Oto'reekh » 23 Lip 2009, o 21:37

Prosze nie pleść bzdur :) To czy coś chodzi na sevenie czy wiście to nie wina pirat/oryginał. Gra po prostu nie rusza bezwzględu na pochodzenie kopii czy cracki :)
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Knights Of The Old Republic I i II

Postprzez Peter Covell » 24 Lip 2009, o 10:27

Z tego, co wyczytałem, faktycznie niektóre piraty nie chcą się uruchamiać na Win Vista, co jest loterią. Na przykład moja kopia na komputerze siostry nie chciała ruszyć... Jeśli zaś chodzi o mój przypadek - dziwne jest to, że przez rok chodziło dobrze, a teraz nagle nie chce działać...
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Następna

Wróć do Gry

cron