Content

Korelia

[Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Image

[Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez David Turoug » 27 Mar 2009, o 16:40

Akcja przeniosła się z: [Coruscant] Kwatera Główna i Centrum Rekrutacyjne Sił Lądowych Republiki


*************************************************
18 Pluton Piechoty (wchodzi w skład: 91 Batalion, 24 Pułk, 42 Kompania)
Dowódca Plutonu: Pułkownik Liam Skidder
Zastępca dowódcy plutonu: wybrany po szkoleniu

Drużyna Pierwsza, "Zielona"
1. Pułkownik Liam Skidder; Człowiek; Dowódca Drużyny
2. Starszy sierżant Mike Davidson; Człowiek; Zastępca Dowódcy Drużyny
3. Starszy kapral Jon Anderson; Zabrak
4. Kapral Victoria Waters; Człowiek
5. Starszy szeregowy Rezun Talis; Człowiek
6. Szeregowy Robert Newman; Człowiek
7. Szeregowy Abano Saar; Twi'lek

Drużyna Druga, "Niebieska"
1. Podporucznik Jaspar Sato; Człowiek; Dowódca Drużyny
2. Sierżant Kornelia Smith; Człowiek; Zastępca Dowódcy Drużyny
3. Kapral Tyria Dorvin; Fondorianinka
4. Kapral Edgar Samson; Człowiek
5. Kapral Silus Targon; Człowiek
6. Starszy szeregowy Joe Armostrong; Człowiek
7. Starszy szeregowy Robert Gontarski; Człowiek

Drużyna Trzecia, "Czerwona"
1. Chorąży Brian Mercury; Człowiek; Dowódca Drużyny
2. Sierżant Himalia Staven; Człowiek; Zastępca Dowódcy Drużyny
3. Kapral Larana Ardmore; Człowiek
4. Starszy szeregowy Frederic May; Człowiek
5. Szeregowy Dunist Eberle; Durosjanin
6. Szeregowy Viado Broxin; Durosjanin
7. Szeregowy Ban Doneeta; Twi'lek

Drużyna Czwarta, "Żółta"
1. Podporucznik Pofl Jorel; Weequay; Dowódca Drużyny
2. Sierżant Kyra Sair; Togruta; Zastępca Dowódcy Drużyny
3. Starsza kapral Mala Chicri; Devaronianka
4. Kapral Boz Darksword; Człowiek
5. Szeregowy Fionn Lee; Człowiek
6. Szeregowy Trigo Sol; Człowiek
7. Szeregowy Magnus Carn; Człowiek

Wsparcie medyczne będzie stanowić grupa medyków 42 Kompani, poniżej lista jej członków:
1. Plutonowy Lancer Selzen; Człowiek
2. Starsza szeregowa Nala Sai; Kaminoanka
3. Starszy szeregowy Braganti Dimmias; Zabrak
4. Szeregowy Kaarl Ironfist, Człowiek
5. Droidy medyczne
*************************************************


Po niecałej godzinie podróży krążownik admiarała Tre Din Kuk'a wylądował na jednym z wojskowych stanowisk. Następną godzinę zajęło ustawianie ludzi oraz wypakunek sprzętu. Później kilkanaście kanonierek Republiki przetransportowało żołnierzy oraz broń, medykamenty i inne niezbędne rzeczy.
Praktycznie cały dzień został przeznaczony na sprawy organizacyjne, tj. koszarowanie, utworzenie punktów wydawania broni, utworzenie stanowiska medyków itp. Dopiero wieczorem pułkownik Liam Skidder zebrał swój 28 osobowy pluton.
- Od jutra zaczynamy szkolenie. Zbiórka dość późno, bo o 6 rano na placu. Najpierw popracujemy nad kondycją, bez niej nie ma co planować działań taktycznych, które często wymagają przemyślanego, podkreślam przemyślanego pośpiechu. Po południu zostanie przeprowadzone szkolenie w zakresie I pomocy i obsługi różnych medykamentów. Myślę, że starsza szeregowa Nala Sai będzie odpowiednią osobą, aby was czegoś nauczyć. Jeżeli macie jakieś pytania, to znajdziecie mnie w koszarach, bo zdecydowałem że będę przebywał z wami, a nie w kampusie oficerskim. Jesteście wolni, rozejść się.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Silus Targon » 27 Mar 2009, o 17:15

Po tej komendzie wszyscy rozeszli się jak mrówki po obozie. Silus czuł się dziwnie. Sam rzadko przebywał w domu. Raczej szukał przygód i poznawał nowych ludzi a teraz to było coś innego. Nie mógł już robić co mu się podoba. A co jeśli nie da rady się dostosować?? -Jestem stworzony do bycia żołnierzem. Tak jak cała moja rodzina - odrzucił negatywne myśli.
Podszedł spokojnym krokiem do Nali.
-Hej Nala. No i co o tym wszystkim myślisz? - zapytał nie wiedząc od czego zacząć rozmowę
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Oto'reekh » 27 Mar 2009, o 17:23

- Raczej "dziwnie" - rzuciła - To chyba będzie trochę inna praca niż ta do której przywykłam na Kamino, ale zobaczymy. Rozmawiałam też trochę z innymi medykami, sprawiali raczej pozytywne wrażenie - stwierdziła i po chwili zapytała - a ty już widziałeś się ze swoimi nowymi towarzyszami ?
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Dagos Bardok » 27 Mar 2009, o 17:29

Sato przechadzał się po bazie szkoleniowej rozglądając się. Za wiele to tu się nie zmieniło. Prawie wcale, poza tym że jestem tu z bandą żółtodziobów. - pomyślał. Zajrzał do koszar. Spotkał tam tego chłopaka z jego drużyny. Targon czy jakoś tak on miał. Wygląda troszkę cherlawo. Rozmawiał on z jedna z lekarzy stacjonujących w naszym plutonie. Spotkał tam parę innych osób lecz każda zajmowała się jakimiś niepotrzebnymi rzeczami. Jeszcze ten Skidder, pewnie sprawia mu przyjemność, że wszyscy gadają do niego jakby mieli mu wleźć w tyłek.. Rozmyślając poszedł w głąb bazy.
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Silus Targon » 27 Mar 2009, o 17:52

-Nie jeszcze nie miałem okazji z nikim rozmawiać. Widziałem że w mojej drużynie nawet jakaś kobieta jest. To rzadki widok w służbach specjalnych. Nie podoba mi się za bardzo przełożony mojej drużyny ale może to tylko taki pierwsze wrażenie. Za to widzę że Ty już dostałaś pierwsza zadanie - uśmiechnął się - szef już w pierwszym dniu Cię wyczytał...
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Rezun Talis » 27 Mar 2009, o 17:58

Rezun pewnym krokiem spacerował po bazie szkoleniowej. Starał się zwiedzić jak najwięcej i poznać swój 'tymczasowy dom'. Nie bardzo wiedział co sądzić o kolegach z drużyny, ale dowódca wyglądał na konkretnego, stanowczego faceta, któremu zależy na dobru Republiki. Wyszedł na dziedziniec i zaczął przyglądać się rozładunkowi towarów. Ahh... Korelia. Dom. Ile minęło czasu, odkąd uciekłem? Kilka dni, a już musiałem wrócić. Ciekawe jak to będzie... Uśmiechnął się smutno. Zauważył Kaminoankę, którą 'znał' z Centrum Rekrutacji rozmawiającą z jakimś żołnierzem. Wzruszył ramionami i ruszył szwędać się dalej po bazie...
GG: 3137105
Awatar użytkownika
Rezun Talis
New One
 
Posty: 54
Rejestracja: 18 Mar 2009, o 17:28

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Oto'reekh » 27 Mar 2009, o 18:13

- Wygląda na to, że zwróciłam na siebię jego uwagę - powiedziała zwykłym dla siebie matowym głosem - chyba będe was szkolićw pierwszej pomocy, jak chcesz to mogę ci już pokazać to i owo.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Silus Targon » 27 Mar 2009, o 18:23

-Hehe nie, dzięki - ośmiał się Silus - wole jednak spędzać czas na poligonie. Ale z twojego wykładu który będziesz przeprowadzać dla grupy postaram się zapamiętać jak najwięcej. - obiecał. Silusa trochę śpieszył spokój i równowaga którą Kaminoanka przejawiała niemal w każdej sytuacji...
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Oto'reekh » 27 Mar 2009, o 19:40

- Mam tylko nadzieję, że nie będą mi kazać biegać po poligonie - usmiechnęła się - masz jakieś plany na bieżącą chwilę ? Czy idziemy się rozpakować w koszarach ? - zapytała
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Silus Targon » 27 Mar 2009, o 19:49

-Chyba czas się rozpakować - odparł Silus. Sam był lekko zdziwiony bo tak naprawdę pierwszy raz zobaczył uśmiech na ustach Kaminoanki. Po tych słowach ruszyli razem w kierunku obozu
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez David Turoug » 27 Mar 2009, o 21:29

Po tym jak wszyscy sie zakwaterowali i w mniejszym lub większym stopniu zapoznali się z bazą nastała noc. Żołnierze zmęczeni podróżą oraz ogólnym rozgardiaszem poszli spać. Około 3 nad ranem czasu lokalnego, usłyszeli gwizdek.
- Wstawać!! - ryknął Skidder - Raz, dwa, raz, dwa! Ruszamy na Sagi! Cała kompania!
- Ale jest dopiero 3, a zbiórka miała być o 6... - odparł jakis zaspany żołnierz nie do końca wiedząc do kogo mówi.
- Imperium nie będzie nam mówiło o której zaatakują. Za 5 minut wszystkich widzę, na placu. Proszę zabrać podstawowe osprzętowanie, które pomoże wam wypocić więcej kilogramów. Korpus medyczny zostaje w ośrodku.

***
5 minut później wszyscy, choć niechetnie, stawili się na zbiórce.
- Trochę to trwało, ale nad tym popracujemy - powiedział niespełna 60-letni pułkownik - A teraz ruszamy na naszą górkę.
Następnie Skidder odwrócił się i poprowadził truchtem całą kompanię, za wyjątkiem korpusu dowodzenia i medycznego, na niedaleko położoną górę - Sagi, której wysokość sięgała 312 metrów nad poziomem morza. Po pewnym czasie peleton mocno się rozciągnął. Kto był mocniejszy biegł kilkanaście metrów za Liamem, słabsi oddalili się nawet na kilometr. Gdy Skidder dotarł na szczyt, stanął na jednej ze skał i przyglądał się wschodowi lokalnej gwiazdy.
- Kto dobiegł, może chwile popatrzeć i spowrotem do ośrodka. Jak się pospieszycie, to zdążycie na zbiórkę o 6... A jak nie, to zobaczymy - krzyknął tajemniczo pułkownik Skidder.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Dagos Bardok » 27 Mar 2009, o 21:44

- Ruszać się do cholery - wydarł się Sato gdy pomimo wieku prześcignął połowę młodzików lecz był troszkę wolniejszy od Skiddera co ten był uprzejmy mu przypomnieć drwiącym uśmieszkiem. Już prawie cała Drużyna Niebieska dobiegła na górę, ostatni przybiegł chłopak o wyrazistych rysach twarzy.
- Jak się nazywacie kapralu !? - krzyknął do zdyszanego żołnierza
- Ed..gar..Sam...son - mówił zadyszany chłopak
- Czy mama Was nie uczyła, że jak chcecie coś zdobyć to trzeba nieźle harować !? - krzyczał coraz głośniej Sato
- Mówiła - odparł już lekko wystraszony Samson
- To czemu nie słuchacie matki? Może mam ją prosić by biegła tu za ciebie?! Postracie się następnym razem prawda kapralu?
- Tak jest, sir
(...)
Jak czas później byli już prawie przy bazie. Była 5.36 rano...
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez David Turoug » 27 Mar 2009, o 21:51

Nie wiedzieć jakim cudem, gdy pierwsi żołnierze dobiegali do placu, na zbiórkę czekał tam już... Skidder. Pułkownika to nie dziwiło, w końcu Korelia to jesgo ojczysta planeta, którą zna niczym własną kieszeń, a także bardziej przyjemniejsze ścieżki na górze Sagi. Gdy w końcu dobiegli wszyscy dochodziła 6:09.
- Czy ktoś wspominał, że zbiórka miała być o 6, a jest 3? - spytał łagodnie Skidder, jednak nikt mu nie odpowiedział, więc ten dalej kontynuował - Jeżeli ten ktoś ma wątpliwości, to mamy godzinę 6:10, a wiec prawie zmieściliśmy się w czasie. Teraz zapraszam pod prysznice, a o 7:15 na śniadanie. Tam jeżeli ktoś będzie miał jakieś wątpliwości czy pytania, postaram się na nie odpowiedzieć.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Silus Targon » 27 Mar 2009, o 22:22

Silus po przebiegnięciu całego peletonu usiadł na najbliższym kamieniu żeby złapać oddech. Dawno nie miał takiego treningu ale z jedną rzeczą miał przewagę nad resztą szkoleniowców. Tak rozplanował godziny snu by być w każdej chwili przygotowany. Ojciec nie raz opowiadał mu jak wyglądają szkolenia więc nic go nie zdziwiło. No... prawie nic. Poza jednym niewyżytym gościem który niestety był wyższy rangom. Silus z porannych osiągnięć był zadowolony. Co prawda nie był pierwszy ale na miarę swoich możliwości utrzymywał się w czołówce. Spostrzegł przechodzącego Samsona
-Nie przejmuj się nim, może miał gorszy dzień
-Nie potrzebuje niańki - odparł ledwie łapiąc oddech i odsunął się ze wstydem na twarz. Silusa nie dziwiło takie zachowanie. Sam liczył się z tym że nie raz dostanie jeszcze w kość. Tylko pytanie który z przełożonych będzie jego 'katem'...
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Dagos Bardok » 27 Mar 2009, o 22:30

Sato jadł śniadanie przy stole, którym siedział Skidder. Dokładnie na przeciwko. Sztyletowali się wzrokiem od czasu do czasu. W końcu musiał o to zapytać.
- Kiedy będą treningi strzeleckie? - zapytał patrząc w swoje śniadanie, które wydawało mu się wyjątkowo obrzydłe. Zanim Skidder zdążył odpowiedzieć Jaspar kontynuował dalej - Tylko mi nie mów że mam się do ciebie zwracać "Sir". W moich oczach jeszcze na to nie zasłużyłeś. Więc, kiedy będą te treningi strzeleckie?
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez David Turoug » 27 Mar 2009, o 22:43

Skidder nie robił sobie nic z dogryzań podporucznika Jaspara Sato, tylko spokojnie kończył swoje śniadanie. Gdy Sato był pewien, że pułkownik nic mu nie odpowie, Liam wyciągnął coś z prawej kieszeni munduru:
- Tutaj jest pismo o Twojej degradacji do stopnia chorążego. Wystarczy tylko moj podpis, a nie będziesz już należał do korpusu oficerskiego. A co do pytania, nie puszczę na strzelnicę nikogo, kto ma chorobę psychiczną, a jak na razie twój stan wskazuje na jakąś paranoje własnej wielkości. Aha, radzę mimo wszystko używać zwrotu pułkowniku czy sir, bo skończysz karierę w moim odziale zanim ją tak naprawdę zaczniesz. - zakończył Skidder, mówiąc swym normalnym tonem, ani nie ściszając głosu by nie słyszeli tego niżsi stopniem żołnierze, ani nie wrzeszczał. Parę głów odwróciło się w stronę sprzeczających się oficerów, ale pułkownik tym się nie przejmował. Gdy większość osób skończyła jeść, Skidder wstał i przemówił do swojego plutonu:
- Mamy godzinę 8:05. Do 9 macie czas wolny. Potem chorąży Brian Mercury, który jest dowódcą drużyny czerwonej poprowadzi zajęcia na siłowni, natomiast ja zajmę się korpusem medycznym. Żeby wszystko było jasne, pod moją nieobecność dowództwo przejmuje pan Mercury. Jesteście wolni.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Silus Targon » 27 Mar 2009, o 22:56

-Cholera akurat na wejściu musimy iść na siłownię - pomyślał Silus ale nic nie dał po sobie poznać. Wiedział że na siłowni może nie pokazać się od najlepszej strony. Pod względem fizycznym był szybki, zwinny, wytrzymały ale nie dość silny. Skończył swoje śniadanie i wstał od stołu. Widział że ludzie zaczynają się ze sobą powoli zaprzyjaźniać ale on jeszcze nie chciał tego robić. Wolał najpierw przyjrzeć się wszystkim i wyselekcjonować swoich potencjalnych przyjaciół.
Pierwsze kroki skierował w kierunku Skiddera. - Pułkowniku? - zaczepił mężczyznę - chciałem zadać jedno pytanie. W jakim stopniu będziemy przechodzisz szkolenia w walce wręcz lub ewentualnie bronią inna niż palną?
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Dagos Bardok » 27 Mar 2009, o 23:02

Sato wychodząc przeszedł pomiędzy Skidderem a Targonem wręczając spowrotem papier Liamowi.
- Słaby hak - powiedział zatrzymując się na chwilę - wiem że generał nie degraduje mnie przed przynajmniej 2 miesiącach czasu misji. Więc na razie darujmy sobie sprzeczki. To źle wpływa na podwładnych, w końcu rządzący muszą trzymać się... razem, nieprawdaż panie... pułkowniku - rzekł spokojnie z dziwnym uśmieszkiem na twarzy i wyszedł pozostawiając Skiddera i Targona samych.
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez David Turoug » 27 Mar 2009, o 23:13

Skidder nie zwrócił najmniejszej uwagi na słowa Jaspera Sato, natomiast przyjaznym tonemzwrócił się do Silusa:
- Czy mogę wiedzieć jak się nazywasz?
- Kapral Silus Targon
- A więc kapralu Targon. Jeżeli chodzi o samoobronę to zajmiemy się nią od podstaw, ale najpierw należy trochę popracować nad siłą, czym zajmie się chorąży Mercury na siłowni. Natomiast jeżeli chodzi o broń białą.. hmm.. nie będę owijał w bawełnę, że sam jestem dość słaby w te klocki. Niestety w moim wieku, a już niedaleko mi do 60-siątki, ciężko coś sobie przyswoić. Owszem można utrzymywać żelazną kondycję czy siłę, co staram się czynić, ale nie mam przekonania do walki ostrzami, co nie znaczy, że nasza kompania nie przejdzie takowego szkolenia. Prawdopodobnie przeprowadzi je podporucznik Pofl Jorel, dowódca drużyny żółtej. Krótko mówiąc szkolenie walki bronią białą w zakresie podstawowym przejdzie każdy, a kto będzie chciał wiedzieć coś więcej zgłosi się na odpowiednie kursy, które zostaną tu przeprowadzone. Czy chcesz wiedzieć coś więcej kapralu Silusie?
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Silus Targon » 27 Mar 2009, o 23:21

-Dziękuje pułkowniku, dowiedziałem się już chyba wszystkiego. Byłem po prostu ciekaw kto będzie prowadził szkolenie i w razie ewentualnej potrzeby służę swoją pomocą ponieważ od dziecka uczyłem się walki w wojskowej szkole i mam na tym szczeblu trochę osiągnięć. Ale oczywiście nie chce podważać niczyich kompetencji. - odpowiedział Silus swoim tradycyjnym dyplomatycznym tonem.
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Następna

Wróć do Korelia

cron