Content

Korelia

[Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Image

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez David Turoug » 3 Maj 2009, o 17:59

- Jazda - krzyknął Skidder - i pod osłoną zaporową, którą dała grupa Silusa ruszył wzdłuż ściany. Nie zastanawiając się, zaczął ostrzeliwać grupki robotów. Po 20 sekundach jego grupa dobiegła do drzwi. Szeregowy Robert Newman szybko dobrał się do wejścia, które nie było jakość specjalnie zabezpieczone. W środku były tylko trzy droidy, z którymi niezwykle szybko rozprawili się Skidder, Newman oraz Abano Saar.
- Tu jestem - rzekł zakładnik - Już myślałem, że akcja zakończy się fiaskiem.
- Akcja się jeszcze nie skonczyła Geroge - odparł Liam - moja 1 drużyna ckb zgłosiła, że roboty kontratakują.
- Sir, tu Szeregowy Fion Lee z 2 grupy ckb - odezwał się komunikator - właśnie straciliśmy 1 drużynę, Joe Armstronga...
- Cholera... Wycofujcie się na dziedziniec... Za 2 minuty będą tam kanonierki... - odparł Skidder, po czym przełączył się na medyków i snajperów - Na dziedziniec, szybko... Macie 120 sekund...
W tym momencie serię przekleństw posłał Abano Saar. Powodem jego wściekłości było to, iż został trafiony przez droida, który wszedł do pomieszczenia, bocznym wejściem. Pułkownik Liam Skidder szybko zareagował i wycelował w robota oddając strzał.
- Przykro mi Saar, ale dołączasz do grona "zabitych". Newman spadamy z Georgem na dziedziniec... Gazu!
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Silus Targon » 4 Maj 2009, o 16:37

-Dobra, maja zakładnila! Pełna ochrona dla Skiddera i tego gościa. Mamy dwie minuty - wydał polecenie Silus swojej grupie. Wszyscy razem nie przejmując się już tak bardzo ilością otaczającą ich droidów zaczęli kierować się w kierunku dziedzińca. Cel był tylko jeden. W jednym kawałku dotrzeć na dziedziniec.Armia przedzierała się przez droidy. Salwy pocisków z blasterów rozjaśniały całą okolice centrum walki. Gdy Skidder wraz z zakładnikiem wyszli grupa Silusa osłaniała ich jak tylko potrafiła. Po chwili poganiania się wzajemnego zostało im 30sekund i metry do dziedzińca.
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez David Turoug » 4 Maj 2009, o 17:24

Skidder biegł wraz z Newmanem oraz zakładnikiem "Georgem" spowrotem na dziedziniec. Po prawej i lewej stronie oraz za nimi osłaniała ich grupa Silusa. Nagle pułkownik uslyszał w komunikatorze:
- Sir, straciliśmy jednego snajpera. Najprawdopodobniej jest to st. sierżant Mike Davidson... - po chwili ciszy, głos kontynuował - Tak to na pewno Davidson. Sato właśnie dotarł na dziedziniec. A grupa sanitariuszy już wchodzi do pierwszej kanonierki
- Ok, odebrałem. - odrzekł krótko Liam i wyłączył komunikator - Silus gazem, są już kanonierki!

Chwilę później Liam Skidder, Silus Targon oraz reszta "żywych" siedziała w dwóch kanonierkach, trzcia nieco większa zabrała "poległych".
- Proszę przedstawić mi raport poległych, rannych. - rzekł Skidder - Jak na pierwszą akcję nie było źle, bo jednak udało nam się odbić zakładnika. Zajęło nam to niespełna 30 minut, od naszego pojawienia się nad fortyfikacjami. A więc jakie straty?
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Silus Targon » 4 Maj 2009, o 19:56

-Z grupy uderzeniowej poległo 7 osób sir. 7 dotarło na miejsce i wyciągnęło zakładnika - zameldował Silus.
-Straciliśmy również jednego snajpera i 4 osoby z grupy CKB. Punk medyczny poradził sobie wzorowo. Wsparty w odpowiedniej chwili przez Smith i Dorowin na czele z Nala i Rezunem odparli nieoczekiwany atak droidów bez dodatkowych strat. Reanimacja "rannych" przebiegła sprawnie i zgodnie ze wszystkimi procedurami.
-Sumując straciliśmy 12 ludzi z 28 - zakończył litanie typowo wojskowym tonem.
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez David Turoug » 4 Maj 2009, o 20:07

- Hmm, nie tak źle - odparł neutralnie Skidder - Ale o ile mnie moje informacje nie mylą, Rezun został "zabity", więc jak mógł pomagać w punkcie opatrunkowym? Mam nadzieję, że to jedynie jednorazowe niedopatrzenie. Straciliśmy 12 osób, a ile osób rannych, proszę podać tylko liczbę, nie bawić się w przypadki lekkie, ciężkie i tym podobne.
- Sir, kierować się do bazy na skraju lasu, czy może gdzieś chce pan zahaczyć - zapytał pilot
- Do bazy.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Oto'reekh » 4 Maj 2009, o 21:00

- Drużyna Rezuna poradziłą sobie z zagrożeniem, więc można założyć, że dali by rade go ewakuować bez dodatkowych ran. Sam strzał ugodził go w pierś, prawdziwy przebił by go na wylot, ale ominął by główne narządy przebijając jedynie płuca, Sir!, więc można go uważać za rannego i po krótkim opatrzeniu zdolnego do walki. - dodała Nala dla poprawności. - Rannych razem z Rezunem było by 8 o ile udało by się wszystkich ocalić, śmiertelnie trafione zostały 4 osoby. Jednak biorąc pod uwagę, ostrzał punktu opatrunkowego i nagłą ewakuację można przyjąć, że dalsze 3 osoby zmarły by przez brak odpowiedniej opieki medycznej. - podsumowała
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez David Turoug » 4 Maj 2009, o 22:23

- Dziękuję na raport. Czyli z 28 ludzi, 12 zostało "zabitych" na miejscu, a pozostałych 8 było rannych, być może ze skutkami śmiertelnymi. 8 ludzi bez szwanku... - szybko podsumował pułkownik Skidder - Myślę, że następnym razem poradzimy sobie lepiej.

***
Po 30 minutach 18 pluton, dowodzony przez Liam wylądował w swoim obozie, pod lasem. Skidder przeprowadził szybką zbiórkę i dokonał krótkiego raportu w obecności wszystkich ludzi. Nie podnosił na nikogo głosu, gdyż wiedział, że była to pierwsza wspólna akcja. Na zakończenie oznajmił.
- Proszę się rozejść. Mamy godzinę 20:05, za pół godziny kolacja. Pewnie znów dzikie świnie, więc chyba nie musicie ruszać żelaznych racji żywnościowych
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Silus Targon » 4 Maj 2009, o 23:00

Silus pierwsze kroki skierował pod prysznic. Był z siebie dość zadowolony. Co prawda przez jego decyzje zeszła z pola jedna osoba ale z pewnością odegrały one dużą role. Martwiło go tylko to że musi bardziej popracować nad precyzją strzelecką. Po wziętym prysznicu wymienił kilka opinii ze znajomymi z drużyny i wszyscy zgodnie stanęli przed zastawionymi stołami.
-Kolejny dzień za nami, tym razem dobry dzień - pomyślał
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez David Turoug » 5 Maj 2009, o 18:45

Podczas kolacji, gdy Skidder kończył swój posiłek, zabrzmiał jego prywatny. Liam przeprosił siedzących razem z nich i wyszedł przed kuchenny barak.
- Witaj Liam, z tej strony Joe - przywitał się rozmówca
- Cześć, jak tam Twoja kantyna "Cichy Joe" - odparł przyjaźnie Pułkownik
- Wszystko w porządku z interesem. Mam jednak dla Ciebie pewne informacje... Na planecie są lub byli szpiedzy Imperium. Jakieś 30 minut temu miałem od nich ofertę kolaboracji. Co dziwne, wcale nie kryli się z tym, że popierają Imperialistów...
Skidder zmarszczył brwi i podrapał się po brodzie. Zaniepokoił go fakt, że na jego rodzinnej planecie pojawili się przeciwnicy Republiki. Kolejny znak, że wojna jest już blisko.
- Dobrze, że mnie o tym poinformowałeś. A jeżeli można wiedzieć, jaką dałeś im odpowiedź?
- Ha, powiedziałem, że nie popieram żadnej frakcji i nie mam zamiaru wplątywać się w intrygi Imperium, Republiki czy kogoś innego.
- Uwierzyli? - spytał Liam Skidder
- Wątpię... Musieliby być ślepcami, żeby nie zauważyć w sali głównej holoobrazów, które przedstawiają republikańskie statki i bohaterów Republiki... Zresztą mimo, że mnie o to prosiłeś, Twoje holozdjęcie też tam jest... - odparł Joe
- Uważaj na siebie. Jeżeli możesz, to informuj mnie o podobnych zajściach i na razie nie afiszuj się z poparciem dla nikogo i naprawdę zdejmij te holoobrazki.
- Dobrze Liam. Trzymaj się. - zakończył rozmowę wlaściciel kantyny.
- A więc główna gra niedługo się zacznie... - mruknął do siebie Liam.
***

Generał Brygady Syd Gilmour
Kwatera Główna i Centrum Rekrutacyjne Sił Lądowych Republiki

Generale, dostałem informacje od pewnej osoby, właściciela kantyny 'Cichy Joe' - który prywatnie jest moim przyjacielem, że na Korelii pojawili się szpiedzy Imperium. Zdaje się, że chcą uzyskać wsparcie miejscowych. Można się domyślać, że takie akcje toczą się nie tylko na Korelii, ale także na innych waznych ośrodkach Republiki. Powinniśmy mieć się na baczności.
Jeżeli chodzi o szkolenie, jest już bliżej końca, niż początku. Fizycznie, żołnierze są gotowi. Trzeba jeszcze popracować nad taktyką, współdziałaniem i podobnymi parametrami.

Dowódca 18 plutonu wchodzącego w skład 42 kompani, 24 pułku, 91 batalionu
Pułkownik Liam Skidder
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Peter Covell » 5 Maj 2009, o 21:39

Pułkownik Liam Skidder
Baza Szkoleniowa Korelia

Dziękuję za tą informację, niezwłocznie po jej otrzymaniu przekazałem ją kontrwywiadowi mając nadzieję, że coś z tym zrobią.
Cieszy mnie, że pańscy ludzie tak szybko robią postępy w szkoleniu, gdyż jest pan, niestety, mocno ograniczony czasowo i im więcej uda się panu z nich wycisnąć teraz, tym mniej będzie trzeba w czasie prawdziwej walki. W związku z instruktażem teoretycznym, proszę o przeszkolenie swojego personelu w użytkowaniu i zakładaniu nadajników naprowadzających dla myśliwców i bombowców, a także, jeśli czas pozwoli, przećwiczyć podkładanie ich pod silnym ostrzałem nieprzyjaciela.
Proszę być przygotowanym na to, że zaraz po zakończeniu szkolenia pańscy żołnierze mogą zostać przeniesieni na placówkę na Odległych Rubieżach.

Generał Brygady
Syd Gilmour
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Silus Targon » 5 Maj 2009, o 21:42

W tym dniu Skidder odpuścił już wszystkim dodatkowe zajęcia. Zaraz po kolacji kilka osób zostało zatrudnione do wyładowywania sprzętu z kanonierek potrzebnego na akcji a reszta miała czas wolny. Silus wyczyścił swoją broń i swoim zwyczajem zaczął zastanawiać się jak na następny raz można by było ulepszyć działania. Ci którzy przeżyli akcje byli podekscytowani całym tym zdażeniem i wymieniali poglądy. Dość wcześnie położyli się spać bo dzień sam w sobie był meczący.
Nazajutrz jak w każdy standardowy dzień wszyscy stawili się na zewnątrz by spotkać się ze Skidderem i odebrać kolejne instrukcje co do szkolenia.
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Rezun Talis » 5 Maj 2009, o 22:34

Rezun był zadowolony z całego dnia. Po kolacji wziął prysznic i swoje kroki odrazu skierował do łóżka. Teoretycznie nie umarłby po pierwszej akcji, ale i tak postanowił wyciągnąć wnioski. Oby ta noc nie była bezsenna... Adrenalina powoli schodzi. Pomyślał i leżąc na łóżku wpatrzył się w sufit, analizując minione wydarzenia krok po kroku, powtarzając sobie w duchu, że następnym razem wszystko musi pójść lepiej... Nie żałował, że dostał strzał. Miał wyrzuty, bo zginęli inni koledzy z drużyny.
GG: 3137105
Awatar użytkownika
Rezun Talis
New One
 
Posty: 54
Rejestracja: 18 Mar 2009, o 17:28

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez David Turoug » 10 Maj 2009, o 00:18

Dwa dni później Skidder zorganizował bardzo podobną akcję, jednak w innym miejscu. 18 pluton, ponownie wszedł w akcję, z powietrza, jednak tym razem zadaniem nie było odbicie zakładnika, a tak jak wskazał generał Gilmour, założenie nadajników dla bombowców. Tym razem nie potrzebował wsparcia grupy ciężkich karabinów blasterowych, więc zostali oni wcieleni do odziału szturmowego. Odział ten został następnie podzielony na 3 osobowe drużyny, które miały za zadanie podłożenia nadajników. Żołnierze spisali się świetnie, gdyż wszystkie cele zostały osiągnięte, pomimo ostrzału robotów. Skidder 'stracił' jedynie 5 ludzi, przy kolejnych 6 rannych. Podobnie jak przy odbijaniu zakładnika, pluton został ewakuowany przez kanonierki.
Druga akcja wypadła o wiele lepiej od pierwszej, więc Skidder nie szczędził pochwał dla swoich podwładnych, ale także ostrzegł przed popadniem w hurraoptymizm. Następnie do wieczora dał ludziom wolny czas i zaprosił na kolację, na której obiecał żołnierzom przedstawić ich trzecie i ostatnie zadanie, które będą mieli do wykonania w leśnej bazie.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Silus Targon » 10 Maj 2009, o 10:13

Silus w ostatniej akcji również miał możliwość popisać się swoimi zdolnościami strategicznymi które na pewno pomogły grupie ale niestety nie jemu, gdyż pod koniec akcji musiał zejść z pola walki jako "ranny" - najlepiej uczy się na własnych błędach - pomyślał.
Gdy usłyszał słowa "ostatnie zadanie" poczuł jak coś ściska mu żołądek. Uświadomił sobie że to już praktycznie koniec. Że niedługo nie będzie już droidów których program można przewidzieć. Jedno było pewne, trzeba te ostatnie chwile szkolenia jak najlepiej wykorzystać.
Gdy nastał wieczór wszyscy w jakichś milczących ale wesołych nastrojach przyszli na stołówkę oczekując Skiddera z instrukcjami do ostatniego zadania.
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez David Turoug » 10 Maj 2009, o 16:13

- Mamy za sobą parę tygodni treningu i szkolenia oraz dwie konkretne akcje - zaczął Skidder - Przed nami ostatnie zadanie. Pewnie zastanawiacie się, gdzie tym razem polecimy. Otóż zostajemy tutaj, w naszym leśnym obozie. A naszym zadaniem tym razem nie będzie żadne odbijanie zakładnika, czy lokowanie nadajników. Jutro wieczorem, a może w nocy, celem będzie... defensywa. Zostaniemy zaatakowani przez 3, może 4 plutony droidów. Być może przyjadą z ciężkim sprzętem.My musimy przez 2 godziny utrzymać linię. Misja zostanie uznana za porażkę, jeżeli wszyscy 'zginiemy' albo zostaniemy wyparci kilometr z tego miejsca. Jutro rano zaczniemy prace przygotowawcze. Musimy ustawić prowizoryczne zasieki, osłony, ulokować punkt opatrunkowy oraz dwa stanowiska ckb. Snajperzy, mają wolną rękę. Jest tu sporo drzewa, na które mogą się wspiąć. Są jakies pytania?
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Silus Targon » 11 Maj 2009, o 09:34

Jak zwykle wszyscy milczeli i pytań nie było. W obozie dało się wyczuć entuzjazm oraz zbiorowisko pozytywnych emocji na wieść o tym że szkolenie dobiega końca. Po kolacji wszyscy razem zebrali się by porozmawiać o planach na przyszłość oraz pogdybać o tym co czeka ich w prawdziwych akcjach.

Kiedy nastał dzień następny cały 18 pluton zebrał się w obozowisku czekając na kolejne wskazówki od Skiddera.
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Dagos Bardok » 11 Maj 2009, o 15:08

Sato poszedł w głąb lasu poszukać dobrego miejsca na oddawanie strzałów. Z drugiej strony, żenada żeby musiał wpinać się na drzewo w tym wieku. Nie żeby nie dał rady, co do fizycznych uwarunkowań nie ma większych zastrzeżeń. Dużo myślał nad zostaniem na ziemi. Roboty pewnie zaatakują w nocy więc z dużej wysokości nici z dobrego widzenia, a celowanie z noktowizorem jest bardzo męczące. Mimo że, przeżył ostatnie zadanie czuł pewien niedosyt. Chciałby zrobić coś więcej niż tylko ratować dupska żółtodziobom.
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez David Turoug » 11 Maj 2009, o 22:56

- Mamy 9, lokalnego czasu - rozpoczął Skidder - Więc mamy może 8,9 godzin na przygotowanie naszego obozu. Jak już mówiłem musimy postawić zasieki i barykady. Drogę na polanę musimy pozostawić wolną, w razie naszego odwrotu, tylko pamiętajcie, nie możemy cofnąć się dalej niż kilometr stąd bo wtedy po zabawie. Czy snajperzy i ekipa z punktu opatrunkowego wybrała już sobie odpowiednie miejsca??
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Oto'reekh » 11 Maj 2009, o 23:34

- Prócz punktu medycznego w samej bazie, wybrałam jeszcze polanę oddaloną o 650 metrów stąd. W ciągu kilku godzin jego organizacja powinna zostać zakończona, umocnienie może potrwać kolejne kilka godzin, ale napewno będzie gotowe, Sir. - meldowała Nala, która do tej pory nie miała wiele do roboty. - Jeśli chodzi o same manewry to myślę, że dostarczanie rannych du punktu opatrunkowego moze być największym problemem, więc jeśli to możłiwe, prosiłabym o zgodę na przebywanie w pobliżu pierwszej linii, będe mogła pomóc bezpośredniu na miejscu, przywracając lekko rannych do stanu używalności. Zdaje sobie oczywiście sprawę, zę wystawia mnie to na bezpośrednie zagrożenie, ale ryzyko może być warte świeczki. - zaproponowała, świadoma, że śmierć lekarza, moze przynieść zgubę rannych żołnierzy czekających na jego pomoc.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: [Korelia] Baza szkoleniowa wojsk lądowych Republiki

Postprzez Dagos Bardok » 15 Maj 2009, o 16:16

- Ja już sobie znalazłem miejscówkę - rzucił kolokwialnie Sato i odszedł. Poszedł na swój wcześniej wybrany pagórek. Usiadł przy drzewie i czekał na znak rozpoczynający oficjalną zbiórkę. "Ciekawy co by było gdyby roboty nie były nastawione tylko na trening." - pomyślał. Nie wiedział jednak, że pomyślał o tym w złej godzinie.
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Korelia

cron