Content

Archiwum

[Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

W tym miejscu znajdują się wszystkie zakończone questy, których akcja toczyła się na Taris.

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez Harvos » 14 Gru 2008, o 21:20

-Chyba żartujesz- Odparł droid, odwracając się do towarzysza -Walka była nieunikniona! I mogli ją zabić i nie wiadomo, czy by do tego nie doszło...- Liam mógł usłyszeć pewną dozę irytacji w głosie droida, co było już całkiem pozbawione sensu.
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez Oto'reekh » 14 Gru 2008, o 21:32

Gand rozejrzał się po miejscu walki i powiedział:
- No tak zostawić na chwilę Jedi i Droida, a bójka murowana, dowiedzieliście się już czegoś więcej niż my z Liamem ?
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez Peter Covell » 14 Gru 2008, o 21:33

O wilku mowa, pomyślała Aeshi, gdy z kantyny wyszedł Skidder, po którego miał się udać Harvos... Przynajmniej, gdyby zgodził się spełnić "prośbę" młodej Jedi. Przez chwilę przysłuchiwała się rozmowie tych dwóch, bardzo nie spodobało jej się stwierdzenie, że "nie wiadomo czy by nie doszło do tego, że najemnicy by ją zabili"...
-Hej! - w jej głosie słychać było autentyczne oburzenie - Myślisz, że nie panowałam nad sytuacją?
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez Harvos » 14 Gru 2008, o 21:34

-Myślę, że przeceniasz swoje siły- Rzucił Harvos, zakładając ręce.
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez Oto'reekh » 14 Gru 2008, o 21:37

- Nie wiem czy zauważyliście, ale raczej jesteśmy w niezręcznej sytuacji stojąc przed kantyną przy której własnie uśmierciliście kilku przeciwników, może po prostu udamy się w jakieś ciche miesjce i omówimy to czego się w tym czasie dowiedzieliśmy i określimy nasze nastepne kroki ? - próbował rozsądnie tłumaczyć Gand
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez Peter Covell » 14 Gru 2008, o 21:42

-Myślę, że to ty ich nie doceniasz... - odparła mu, a następnie zwróciła się do Ganda - Ja mam zamiar skontaktować się z moim mistrzem, a przede wszystkim z miejscową policją i tutaj na nich poczekać. Wy jesteście wolni, - starała się panować nad irytacją w swoim głosie - możecie iść gdzie chcecie. Jeśli będziecie potrzebni to się odezwiemy. Dziękuję za pomoc... - beznamiętnym tonem powiedziała do Harvosa
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez Harvos » 14 Gru 2008, o 21:45

Ponownie droid "westchnął". No tak... Brawura i młodość.

-Zmywajmy się stąd- Odpowiedział Gandowi -Możemy mieć kłopoty.-
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez David Turoug » 14 Gru 2008, o 21:49

Skidder po otrzymaniu odpowiedzi od Harvosa, nie włączał się do rozmowy pomiędzy Jedi, droidem i Oto'reekhiem. Gdy młoda członkini Zakonu podziękowała Harvosowi, w końcu odezwał się Liam:
- Sytuacja nie wygląda zbyt ciekawie. Myślę, że powinniśmy udać się do tej kantyny 'Walnięty Nexu'. Szkoda, że Crypsis prawie na pewno zna już nasze twarze, więc może to być ciut ryzykowne. Skoro nie wydaliście swoich 150 kredytów, to je trzymajcie. Tam rzeczywiście mogą się przydać.

***
Pół godziny później stali pod 'Walniętym Nexu'.
- Te same zasady co ostatnio. Staramy się zdobyć informacje. Tylko wolałbym, abyśmy byli w zasięgu swojego wzroku. Tu jest łatwiej o kłopoty niż w "Mrocznej Gizce"
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez Oto'reekh » 14 Gru 2008, o 21:56

Oto'reekh wszedł do kantyny, rozejrzał się leniwie i ruszył w stronę barmana. Usiadł na wysokim stołku i tym razem zamówił jeden kieliszek Vosh-a. Gdy barman zeserwował mu czysty alkochol zapytał:
- Co cię tu sprowadza Gandzie, nie przypominam sobie abym widzał cię tu wcześniej.
- Powiedzmy, że znalazłem się tu w niezbyt szczęśliwych okolicznościach i poszukuję pracy...
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez Harvos » 14 Gru 2008, o 22:25

Harvos usiadł przy jednym ze stolików, najbardziej "zapuszczonym" w kąt lokalu... zakrył się dokładnie kapturem i płaszczem, po czym ponownie dostroił czułość sensorów na maksimum. Nie zapominając oczywiście o nagrywaniu.
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez Peter Covell » 14 Gru 2008, o 23:39

Mniej więcej w tym samym momencie Aeshi Airhart odeszła od porucznika policji, który miał niemały problem z wyjaśnieniem własnemu przełożonemu dlaczego ma na ulicy pięć trupów, kobietę bez dłoni i pojmanego bandytę. Skierowała swoje kroki w stronę Fenna Dray'la.
-Widzę udało ci się wszystkich pokonać, a dwóch zostawić przy życiu. - powiedział, gdy do niego podeszła - Dobra robota, możesz być z siebie zadowolona.
-Tak właściwie, mistrzu... - spuściła oczy i nagle zaczęła przejawiać olbrzymie zainteresowanie własnymi butami - Nie byłam sama...
-Słucham? - Fenn był wyraźnie zbity z tropu - Przecież wszystkie rany zadano mieczem świetlnym...
-Ten droid... uzbrojony jest w dwa miecze świetlne. Niebieskie...
Na twarzy Bothanina odmalował się szok, potem wyraz zrozumienia, by ostatecznie ustąpić miejsca prawdziwej determinacji.
-Zabójca Jedi... - wysyczał
-Wspominał, że kiedyś ostrza były czerwone, ale nie chciał o tym opowiadać... - dodała młoda Jedi
-W takim razie trzeba będzie mu "zabrać" te ostrza, zanim następni Jedi stracą swoje...
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez David Turoug » 15 Gru 2008, o 00:20

Skidder podszedł do lady i zamówił alderaańskie piwo, po czym rzekł do barmana:
- Co mi możesz powiedziec o Landonie Crypsisie - mówiąc to, położył na ladzie 50 kredytów.
- Szef gangu "Qwisto". Trzęsą to częścią planety, choć kto wie czy nie całym Taris. Jego grupa zajmuje się od około 4 lat, czyli od kiedy o Crypsisie zrobiło się głośno, napadami na wykopaliska. Od 5 miesięcy ataki nasilają się... Nic wiecej nie wiem.
- A może przypomnisz sobie coś więcej - rzekł stanowczo Liam, dokładając kolejną 'pięćdziesiątka'
- A tak... Sam Landon rzadko kiedy bierze udział w napadach, choć podobno wczoraj zrobił wyjątek. Ponoć dorwał jakiś niezły artefakt, pamiętnik czy coś w tym stylu. Na oko ma gdzieś 40 może 45 lat, dość dobrze zbudowany, około 185 wzrostu...
- Niezbyt ciekawych informacji udzielasz... A gdybym tak, dołożył Ci 200 kredytów - Koreliańczyk położył na ladę wspomnianą wartość i kontynuował rozmowę - to może znalazłbyś coś ciekawszego? na przykład gdzie można go spotkać i czy miejscowe władze nie starają się z nim rozprawic.
- Hahahah - roześmial się barman - miejscowe władze? Praktycznie tu nie istnieja, a nawet jeśli to boją się o własne życie.
Chwilę później rozejrzał się do o koła i nachylił się do Skiddera, a następnie szeptem powiedział:
- Crypsis jest właścicielem tej kantyny, choć większość ludzi myśli, iż jest nią ten oślizgły hutt - Gwabra. Tak naprawdę Gwabra jest przykrywką... Zrobi wszystko by Landon Crypsis nie podpisał na niego wyroku śmierci. Szef gangu ma tutaj boczne pomieszczenie, ale niezwykle rzadko ktoś tam wchodzi... A jeszcze rzadziej wychodzi... - przestraszony barman uznał, że już za duzo powiedział wiec szybko dodał - proszę Cie, nikomu nie mów, że przekazałem Ci te informacje. Ja jestem tylko barmanem, a jak każdy barman przysłuchuję sie temu i tamtemu...
Skidder, który wyłozył już 300 kredytów, dołożył jeszcze 50:
- Opowiedz mi jeszcze o tym hucie, a odejdę i o nic już nie będę pytać.
- Gwabra kiedyś rzeczywiście tu rządził. Jak każdy hutt, zajmował się szwindlami i tym podobnym, ale nigdy nie napadał na wykopaliska. Prawdę mówiąc, sympatyzowałem z nim bo dobrze płacił. Od kiedy na planecie jest Landon, na ludzi padł strach. Może zauważyłeś, że po zmierzchu mało kto wychodzi z mieszkań... Gwabra nigdy nie był chętny by zabijać ludzi, wolał zdobywać pieniądze na przekrętach. Hmm, myślę, że hutt od kiedy stał się marionetką cały czas myśli o tym, jak się odpłacić Crypsisowi....
- Dzięki, naprawdę mi pomogłeś. Aha... Jeżeli dowiem się, że ktokolwiek dowiedział się o tej rozmowie, znajdę Cię i nie będę już tak rozrzucał kredytami - rzekł na pożęgnanie Skidder, po czym usiadł do wolnego stolika oczekując na jakiś sygnał od Harvosa bądź Oto'reekha.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez Oto'reekh » 15 Gru 2008, o 02:05

Gand porażony bezpośredniością Skiddera, przyglądał się rozmowie z barmanem, którą sam chciał przeprowadzić. Gdy skończyli zrezygnowany usiadł przy Liamie:
- Całe życie można się uczyć - powiedział smętnie - Czego się dowiedziałeś? - zapytał
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez David Turoug » 15 Gru 2008, o 15:50

- Poszło łatwiej niż myślałem, choć trzeba było wydać paręset kredytów. Myślę, że się opłacało...
Po tych słowach Skidder opowiedział Oto'reekhowi wszystko o czym poinformował go barman. Zajęło mu to około 5 minut. Następnie rzekł:
- A Tobie udało się coś wyłuskać?
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez Oto'reekh » 15 Gru 2008, o 16:02

- Byłeś tak pochłonięty rozmową, że chyba nie zauwazyłeś, że odbiłeś mi rozmówce - uśmiechnał się ( o ile grymas Ganda mozna było nazwać uśmiechem ) - a po obserwacji twojej konwersacji stwierdziłem, że sam się pewnie niczego więcej nie dowiem i wróciłem do ciebie. Jedyne co zanotowałem to fakt, że raczej napewno jestesmy obserowwani, co prawda bardziej to czuję przez chitynowy pancerz niż z czystej obserwacji... - urwał
- Jednak rzadko się mylę jeśli chodzi o te sprawy.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez Harvos » 15 Gru 2008, o 16:11

Wreszcie receptory Harvosa coś odebrały:

-...to ci dwaj, siedzą tam...- Powiedział jakiś głos, najwidoczniej zza którychś drzwi, prowadzących do różnych pokoi, przeważnie do wynajęcia.

-...poczekamy aż wyjdą...- Odparł drugi

-...Nie!- zaprzeczył pierwszy -Byli z nimi Jedi. Dwóch czy trzech. Musimy poczekać aż zostaną całkiem, całkiem sami...-

-...Zmywajmy się i dajmy cynk...- Zakończył ten drugi głos, a Harvos "usłyszał", jak drzwi się zamykają.

Droid po jakimś czasie, wystarczająco długim, żeby nie zwrócić na siebie uwagi, wstał i podszedł do Liama i Oto'reekha. Usiadł na krześle, położył "ręce" na stole i rzekł cicho:

-Panowie, już tutaj są i wiedzą... już na nas czyhają.-
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez David Turoug » 15 Gru 2008, o 17:45

- Co robimy? Zostajemy, by wypytać kogoś jeszcze czy na razie kończymy naszą wizytę w 'Walnietym Nexu' ? Szczerze mówiac i tak będziemy musieli tu wrócić, a dlaczego? O tym wolę powiedzieć w miejscu, gdzie nie będziemy przesłuchiwani. Poza tym Harvos mówi, że ktoś na nas czeka...
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez Oto'reekh » 15 Gru 2008, o 18:40

To, może dowiemy się więcej od tych, którzy na nas czekają, konfrontacja z nimi i tak jest nieunikniona? - podsunął Gand
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez Harvos » 15 Gru 2008, o 20:24

-Oto'reekh ma rację- Powiedział droid, postukując w blat stołu stalowymi palcami -Musimy być w ruchu, bo mają na nas oko... chodźmy.-
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: [Taris] Poszukiwania 'Pamiętnika' Mirandy Flembek

Postprzez David Turoug » 15 Gru 2008, o 22:09

Skidder szybko przemyślał sytuację. W kantynie na razie nic nie mogli zrobić, dopóki nie zdobędą większych informacji o hucie Gwabra, z którym być może przyjdzie współpracować. W koncu rzekł:
- A więc wychodzimy. Harvos, jeżeli możesz prowadź.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Archiwum

cron