Content

VII Lat Mgławicy Mocy

Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Image

Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Kelan Navarr » 27 Wrz 2015, o 00:02

Image

Moi drodzy!

Dzisiejszy dzień jest dla nas wyjątkowy i pokazuje, jak daleką drogę przebyliśmy. Równo siedem lat temu, na forum storytellingowym znanym jeszcze jako Akademia Jedi, pojawił się pierwszy post fabularny. Część z Was pamięta jeszcze tamte wydarzenia, będąc z nami taki szmat czasu. W ogłoszeniu tym nie będę przytaczał po raz kolejny całej historii Mgławicy Mocy, gdyż wszystko z różnych punktów widzenia zostało na ten temat już chyba napisane. Ten rok jest wyjątkowy, jako że wracamy wreszcie na dawne tory, gdy forum potrafiło zorganizować wydarzenia, o których mówiono w gwiezdnowojennym środowisku. Ostatnie trzy lata wypadły pod tym względem dość blado, lecz jako że wreszcie możemy skupić się tylko na Mgławicy – ulegnie to zmianie. Z okazji jubileuszu przygotowaliśmy dla Was niewielki konkurs, w którym będzie można zgarnąć wydany niedawno komiks „Darth Vader i Widmowe Więzienie”. Całość ma charakter rozruchowy i nie wymaga wielkich nakładów sił – w sam raz na przebudzenie z konkursowej stagnacji przed czymś większym.

Wasze zadanie jest bardzo proste. Wzorem streszczeń fabularnych, jakie znajdziecie w praktycznie każdej książce, napisać macie właśnie taką zajawkę przygody, którą można byłoby rozegrać na Mgławicy Mocy. Za przykład niech posłuży opis przeznaczonego dla zwycięzcy komiksu:

Image

Naturalnie całość może być odrobinę dłuższa, lecz nie ponad objętość początkowych napisów, towarzyszących wszystkim gwiezdnowojennym filmom. Na Wasze pomysły czekamy przez tydzień, czyli do końca niedzieli 04.10. a przesyłać je należy za pomocą prywatnej wiadomości do Kelana. Zwycięzca zostanie ogłoszony w środę 07.10.

Na koniec, w imieniu całej Administracji, chciałem podziękować wszystkim, którzy dokładali i dokładają cegiełkę do działalności Mgławicy Mocy. Bez Waszej obecności (w wielu przypadkach siedmioletniej!) i zaangażowania, nie mielibyśmy szans na przetrwanie będącego gwiezdnowojenną posuchą okresu. Dziękuję Wam wszystkim za wspólnie spędzony czas, niezależnie od tego, czy jest to siedem lat, miesiąc, czy tydzień. Jesteście największym osiągnięciem tego forum.

Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez David Turoug » 27 Wrz 2015, o 11:40

Wyczuwam wiatr zmian, a może wiatr powrotu do dawnych czasów MM, gdzie konkursy były elementem rozpoznawczym naszego forum! Mam ogromną nadzieję, że frekwencja dopisze!
O grafikach Kelana można się rozpływać. Swoją drogą jakby te wszystkie mgławicowe grafiki zebrać, to można by je przedstawić w formie pdf bądź w jakiejś innej formie ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Rafael Rexwent » 27 Wrz 2015, o 11:42

Siedem lat. Gratulacje za wytrwałość i zapał do pracy. Mgławica jest dobrym PBFem, ale wy nie spoczywacie na laurach, tylko nadal pracujecie w pocie czoła, aby była Mgławica Mocy była jeszcze lepsza. Szacun :P
A i kolejnych 7, 10, 20, czy nawet 100 lat życzę :P (Chociaż czy wtedy będzie jeszcze internet? Czy wtedy Ziemia nie będzie już pustynią, po wojnie atomowej?)
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Ainslie Iristov » 27 Wrz 2015, o 13:30

Jednym słowem: wow! Tyle lat to naprawdę spory kawałek czasu. Gratulacje - niech Moc będzie z Wami, przez co najmniej następne siedem lat :)
Image
- Znakomicie. Pierwszy łup.
Awatar użytkownika
Ainslie Iristov
Gracz
 
Posty: 22
Rejestracja: 28 Lis 2014, o 14:32
Miejscowość: Radom

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Farin Vex » 27 Wrz 2015, o 13:34

Pamiętam jeszcze jak czytałem artykuł poświęcony bodajże 5 urodzinom MM, i byłem pod wrażeniem tego, jak to wszystko się tutaj trzyma. Znikam "na chwilę", wracam, patrzę, a tu już siódemeczka siedzi. I wszystko działa. I działa dobrze. To chyba mówi samo za siebie czym właściwie jest Mgławica Mocy i jaki poziom reprezentuje na scenie gier tego typu.
Z tego wszystkiego, aż postanowiłem wrócić do gry.
Gratulacje.
Image
Awatar użytkownika
Farin Vex
Gracz
 
Posty: 30
Rejestracja: 22 Lis 2012, o 15:41

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Alice » 27 Wrz 2015, o 18:26

Również przychylam się do pozytywnych słów związanych z nielada osiągnięciem jakim jest kolejna rocznica pbfa ;) Znając życie teraz na pewno będzie fajniej i weselej. Ciekawią mnie dalsze niespodzianki, które przygotowaliście
Image
Awatar użytkownika
Alice
Gracz
 
Posty: 387
Rejestracja: 27 Lut 2012, o 14:43

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Tzim A'Utapau » 28 Wrz 2015, o 13:01

Jesteście największym osiągnięciem tego forum.


Czuję się... chodzi o to, że... nigdy nie doznałem tylu uczuć macierzyńskich ze strony żaby. To jest piękne :cry:

I z ładnym bum do przodu. Przebudzenie Mgławicy!
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Saine Kela » 28 Wrz 2015, o 16:04

Siedem lat to dużo jak na forum, a choć ja na Mgławicy jestem trochę ponad dwa lata, czyli daleko mi do starych wyjadaczy, to czuję się tu jak u siebie :D Mam nadzieje, że Mgławica będzie jeszcze długo "pożerać" mój czas, bo to czas przyjemny :) Sto lat!
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 710
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Mistrz Ind'yk » 28 Wrz 2015, o 16:32

Gratulacje, tak dalej, bo bardzo fajnie się tutaj wraca 8-) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Harvos » 29 Wrz 2015, o 20:24

Byłem, pisałem, zawsze wracam - nawet jeśli już jako okazjonalne widmo, a nie full-time gracz :P Tyle czasu i nawet nie urosłem - za to szata graficzna forum urosła i rozwinęła się jak diabli, zawsze jestem pełen podziwu dla właśnie tego elementu. Misterna praca.

(...no i po tych latach nadal jestem zdania, że wątek anty-ludzkich globalnych terrorystów, o którym trułem kiedyś Popkowi, ma jakiś potencjał :roll: )
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Peter Covell » 30 Wrz 2015, o 14:28

Harvos napisał(a):(...no i po tych latach nadal jestem zdania, że wątek anty-ludzkich globalnych terrorystów, o którym trułem kiedyś Popkowi, ma jakiś potencjał :roll: )

Nadal jestem zdania, że możesz zostać MG i go poprowadzić :D
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Thrak Skirata » 30 Wrz 2015, o 22:21

Widać, ze zjadacza czasu, jakim jest Mgławica Mocy, nic nie zatrzyma. Gratulacje Drodzy Administratorzy.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Blaze Corr » 1 Paź 2015, o 20:45

Gratulacje dla Zielonych za dobrą robotę, którą cały czas rzetelnie wykonują i brawa dla wszystkich Mgławicowców bez których MM by nie istniała :)
Image
Image
Awatar użytkownika
Blaze Corr
Gracz
 
Posty: 179
Rejestracja: 29 Sty 2013, o 16:42

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez BE3R » 1 Paź 2015, o 20:52

Patrząc po ilości przyciągniętych z powrotem ludzi zaczynam się bać Kelana. Tym niemniej jest nieźle, Ciekawe co będzie na dziesięciolecie... :ugeek:
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Mistrz Ind'yk » 1 Paź 2015, o 23:34

BE3R napisał(a):Patrząc po ilości przyciągniętych z powrotem ludzi zaczynam się bać Kelana. Tym niemniej jest nieźle, Ciekawe co będzie na dziesięciolecie... :ugeek:


Ja planuję wrócić 8-) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Tzim A'Utapau » 3 Paź 2015, o 17:12

Na dziesięciolecie syn BE3Ra poprowadzi nam questa ;)
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Kelan Navarr » 3 Paź 2015, o 18:23

Przypominam, że do jutra (do końca jutra uściślając) trwa konkurs i wziąć udział mogą w nim wszyscy gracze z wyjątkiem administracji. Kto jeszcze nie wysłał zgłoszenia - sklecenie tych kilku zdań nie zajmuje wiele czasu, a komiks jest zacny.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Kelan Navarr » 6 Paź 2015, o 10:37

KONKURSOWE GŁOSOWANIE

Moi drodzy!
Na wstępie dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu i wszystkim, którzy wypowiedzieli się w tym temacie. Obiecaliśmy, że zwycięską pracę ogłosimy jutro, lecz nie będziemy w stanie zrealizować tej obietnicy. Po długiej nasiadówce i konsultacjach, doszliśmy do wniosku, że nie jesteśmy w stanie wybrać jednego zgłoszenia, nie krzywdząc przy tym innych uczestników. Z tego też powodu postanowiliśmy zmienić formułę wyłonienia zwycięzcy.

Chcielibyśmy, abyście Wy oddali głosy na przygodę, w której chcielibyście wziąć udział. Czas macie do końca piątkowego wieczoru, a zasady są bardzo proste. Wybieracie 3 najciekawsze Waszym zdaniem pomysły i ustawiacie je na Waszym prywatnym podium:
1 miejsce - 3 punkty
2 miejsce - 2 punkty
3 miejsce - 1 punkt
(przykładowy głos: 1 miejsce - 5, 2 miejsce - 6, 3 miejsce - 2)
Głosy wklejamy w tym temacie. W przypadku identycznej liczby punktów, uwzględniamy liczbę wyborów na pierwsze miejsce. Nie można oddawać głosu na swoją pracę, ani informować o przynależności tekstu do konkretnej osoby.

1
Imperium mocną ręką trzyma większość znanego wszechświata, jednak po planetach krąży coraz więcej niepokojących plotek. Otóż z niezbadanych terenów kosmosu nadchodzi zło znacznie gorsze, niż ktokolwiek może sobie wyobrazić. Wieść głosi, że Mroczny Jastrząb powrócił wraz we swoim panem na pokładzie, a za nimi przybyło to, czego Revan szukał, pradawni Sithowie...

2
Wiemy, że w pobliżu Dystryktu imperialnego rozbił się bombowiec typu Scimitar. Wiemy, że był to ten sam bombowiec, który sześć miesięcy temu nie wrócił z akcji. Wiemy, że na jego pokładzie znajdowały się co najmniej trzy istoty. Przy zwłokach dwóch z nich odkryto sfabrykowane imperialne dokumenty. Wiemy, że człowiek podający się za pilota wyszedł cało z wypadku, wylegitymował się fałszywymi papierami przed CSF, po czym przepadł jak kamień w wodę. Nie wiemy natomiast, z jaką misją ten bombowiec przyleciał na Coruscant...

3
Spokojne i nudne życie na odległej planecie znajdującej się na Zewnętrznych Rubieżach dobiega końca, gdy w tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć mieszkańcy niewielkiego miasta. Plotki gonią plotki, jedni mówią o zbiegłym więźniu, inni o tajemniczym przybyszu, jeszcze inni uważają, że jest to potwór zamieszkujący moczary. Władze Imperialne bagatelizują sprawę, uznając ją za wymysły lokalnej ludności, jednak liczba ofiar stale rośnie. Czy znajdzie się ktoś, będący w stanie powstrzymać czające się w ciemnościach zło? A może jest ono bliżej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać?

4
Nadszedł czas, z ukrycia wychodzą prześladowani przez dziesięciolecia Jedi. Krwawe starcie jest nieuniknione, nieprzebrane zasoby Imperium zalewają nielicznych Jedi i ich sojuszników. Czy jeden człowiek zdoła odmienić losy wojny? Rozwikłaj zagadkę Najpotężniejszej Superbroni w galaktyce, będącej ostatnią nadzieją Rebelii, poczuj klimat bezlitosnej wojny oraz wszechobecną przeMOC.

5
Oto, kres ich czasu, nowa Ani’la Ahaan! Ich wódz nie żyje. Ich ojczyzna stoi w ogniu. Niedobitki z zebranej naprędce floty obronnej podejmują ostatnią próbę przegnania agresora. Wciąż licząc na wsparcie ocalałych z floty Thraka Skiraty jedne z ostatnich zdolnych do walki jednostek: pancernik „Kometa” i fregata „Gniew Mandalory” toczą nierówny bój z Imperialna Armadą. Jednak nawet w najwaleczniejszych sercach w końcu pojawia się zwątpienie. W obliczu nadchodzącej klęski tak wszyscy będą zmuszeni stoczyć jeszcze jedną, najtrudniejszą walkę. Czy zwyciężą ideały, czy może wola przeżycia?

6
W odległej Galaktyce, po kilkudziesięciu latach od rozpoczęcia baśni...

W Galaktyce zapanował mroczny pokój, Imperium odzyskało bezwzględną władzę nad układami, o które walczyło latami z rebeliantami. Umocniona władza Imperatora doprowadziła po raz kolejny do wymazania Jedi z historii. Tym razem wybito także Sithów, by raz na zawsze rozwiązać problem wszechmocnych użytkowników Mocy. Jednak najdziwniejsze w tych wydarzeniach było to, że nie miały swojego bohatera.

Każde wielkie wydarzenie w Galaktyce spowodowane jest działaniami bohatera. Jednostki niezwykłej, niekoniecznie potężnej czy umiejętnej, ale związanej z wielkim przeznaczeniem. Tymczasem przez ostatnie 42 lata wcześniejsi bohaterowie odchodzili, a nowi się nie pojawiali. Jednak Galaktyka się nie zmienia, potrzebuje nowych herosów.

Na odległej od wszystkiego planecie Tatooine po raz kolejny powstaje legenda. Największy smok Krayt w znanych dziejach planety pojawił się niedaleko ludzkich osiedli. Po piaskach pustyni wyruszyło wielu rzekomych pogromców bestii, żaden nie wrócił. Później pojawiła się dziwna postać, która samotnie podążyła śladem potwora.

Po kilku dniach największy w dziejach Tatooine smok Krayt został znaleziony martwy, a cała Galaktyka zaczęła interesować się małą i nieważną planetą na uboczach cywilizacji. Pojawiły się zakazane słowa, plotki o kimś władającym starą, mistyczną siłą. Na to nikt już nie mógł pozostać obojętny. Imperium, łowcy nagród, poszukiwacze szczęścia, nowy ruch rebeliancki i wszelacy marzyciele ruszyli w stronę Tatooine.

Spotkać, poznać, zrozumieć, wykorzystać, złapać, zabić, zniszczyć, wymazać z wyobraźni. Każdy chciał zrobić czegoś innego, jednak cel wszystkich był tylko jeden - i wiązał się z samotnym pogromcą największego w historii Tatooine smoka Krayt.

Na Tatooine mieli narodzić się nowi bohaterowie, wyczekiwani przez Galaktykę, wyglądani przez przygody.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Tzim A'Utapau » 6 Paź 2015, o 13:56

Nie dziwię się komisji, że nie mogła wyłonić zwycięzcy.

Ponieważ głosowanie ma być całkowicie subiektywne, moje prywatne podium wygląda następująco:

1 miejsce: tekst nr 6
2 miejsce: tekst nr 3
3 miejsce: tekst nr 4

Teksty są od siebie na tyle różne pod wieloma względami, że jedynym przyjętym przeze mnie kryterium jest "w co chciałbym najbardziej zagrać". W istocie tekst nr 6 nie jest wpasowany w podany konkursowy schemat (to fabularny wstęp, a nie recka streszczenie) i uczciwie bym go wykluczył, ale wizja wzięcia udziału w wyprawie zbieraniny w stylu opowiadania "Granica Możliwości" Sapka jest kusząca, ponadto wykorzystano sprytnie (odwrócono) motyw z fabuły MM, za co plus. Tekst nr 3 najbardziej wygląda jak recenzja z tylnej okładki, choć ma mało detali, ale za samo wstrzelenie się odpowiednie ramy ode mnie drugie miejsce. W tekście nr 4 odnosi się dziwne wrażenie co do kreacji Jedi - krwawa wojna nieszczególnie pasuje do Zakonu. Jednakowoż w to też bym zagrał - świetlówki vs szturmowcy. Tekst nr 1 byłby moim zwycięzcą, gdyby nie opierał się na utartym schemacie inwazji. Choć sam pomysł powrotu Mrocznego Jastrzębia (czy w ogóle to prawdziwy Mroczny Jastrząb, czy mistyfikacja?) jest bardzo gwiezdnowojenny, po ToRze trzymam się od tematu z daleka.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Siedem lat Mgławicy Mocy - KONKURS

Postprzez Zulrok » 6 Paź 2015, o 15:42

1 miejsce: tekst nr. 3
2 miejsce: tekst nr. 4
3 miejsce: tekst nr. 1

Dwa teksty ze świetlówkami, ale ewentualny klimat 3 opcji...to jest to :)
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Następna

Wróć do VII Lat Mgławicy Mocy

cron