Content

Tydzień z Rebelią

Tydzień z Rebelią

Image

Tydzień z Rebelią

Postprzez Kelan Navarr » 25 Gru 2015, o 07:37

Image


Sporo czasu minęło od czasu ostatniego tak dużego konkursu organizowanego przez Mgławicę Mocy. Dość powiedzieć, że w międzyczasie zdążono nakręcić kolejny epizod gwiezdnowojennej sagi. Wreszcie po pozbyciu się balastu innych zobowiązań i minikonkursie rozruchowym dla użytkowników, powracamy w wielkim stylu. Przebudzenie Mocy nastąpiło również u nas, a całość pod skrzydła patronatu medialnego zdecydowały się wziąć portale SW-Extreme i Biblioteka Ossus.

Z prawdziwą przyjemnością chcieliśmy zaprosić Was do wspólnej zabawy w trakcie Tygodnia z Rebelią. Głównym punktem wydarzenia będą dwa konkursy:

KONKURS NA KARTĘ POSTACI REBELIANTA
Główne wydarzenie całego eventu, w którym do wygrania są naprawdę atrakcyjne nagrody. Waszym zadaniem jest napisanie KP postaci związanej z Rebelią. Jej pozycja w całej „organizacji” nie jest odgórnie narzucona i zależy tylko od Was. Może być to zarówno chłop z Tatooine, który postanowił wstąpić w szeregi Rebelii, jak i jeden z głównych koordynatorów działań. Wszystko zależy od Waszego pomysłu. Obowiązuje tu identyczny szablon, co w przypadku standardowej karty. Oznacza to, że całość stworzona musi zostać z podziałem na następujące punkty:

1. Nazwa postaci
2. Rasa
3. Profesja
4. Data i miejsce urodzenia
5. Usposobienie
6. Wygląd
7. Umiejętności
8. Ekwipunek
9. Majątek
10. Historia

Szczegółowe wyjaśnienie punktów znajdziecie w naszym holonecie: TWORZENIE KP
Obowiązuje też linia fabularna Mgławicy Mocy i tutaj jak powyżej informacje znajdziecie w HOLONECIE Streszczona wersja sytuacji w galaktyce przedstawiona została również w bardziej audiowizualny sposób w dwóch filmach: 70ABY i 71ABY.
Termin nadsyłania prac upływa 10 stycznia o godzinie 23:59, a nadesłana praca może stać się równocześnie Kartą Postaci, którą można rozpocząć rozgrywkę na forum. Dla graczy posiadających już postać poboczną, postać konkursowa może stać się na drodze wyjątku drugą postacią poboczną.
Część Karty zawierająca historię, może liczyć maksymalnie 2500 słów (choć jeśli będzie to konieczne, przyjmiemy poślizgu w zakresie dwucyfrowym).
Autor najciekawszej pracy otrzyma specjalną edycję Star Wars: The Jedi Path i Book of Sith oraz wybraną przez siebie koszulkę Adidas Star Wars. Ponadto najlepsze prace osoby z poza forum i gracza Mgławicy Mocy, nagrodzone zostaną egzemplarzami książki Mgławica Mocy – Opowieści. Najlepszy z graczy Mgławicy Mocy otrzyma również unikatową, zaprojektowaną specjalnie dla niego koszulkę z podobizną swojej postaci.
Za zajęcie drugiego miejsca uczestnik otrzyma dwa wydane w tym roku numery „Star Wars: Komiks” oraz koszulkę Adidas Star Wars.
Ostatnie miejsce na podium zostanie nagrodzone koszulką Adidas Star Wars.
Prace należy wysyłać na adres mglawicamocy@gmail.com w formacie rtf, doc, docx lub PDF w wiadomości o tytule „Konkurs na KP”. Potwierdzimy wiadomością zwrotną otrzymanie każdego zgłoszenia.
Pełen regulamin konkursu znajdziecie tutaj: REGULAMIN KONKURSU NA KARTĘ POSTACI REBELIANTA

KONKURS WIEDZY
Czyli zestaw pytań dotyczących Expanded Universe oraz tła fabularnego Mgławicy Mocy. Na wszystkie pytania z drugiej grupy odpowiedzi znajdziecie w naszym Holonecie. Na zwycięzcę czeka egzemplarz książki „Kenobi” Johna Jacksona Millera. W przypadku większej liczby bezbłędnych zestawów odpowiedzi, zwycięzca zostanie wyłoniony drogą losowania. Konkurs wiedzy rozpoczyna się w niedzielę 27 grudnia i trwa do końca 3 stycznia.
Prace należy wysyłać na adres mglawicamocy@gmail.com w wiadomościach o tytule „Konkurs Wiedzy”. Potwierdzimy wiadomością zwrotną otrzymanie każdego zgłoszenia.
Pełen regulamin konkursu znajdziecie tutaj: REGULAMIN KONKURSU WIEDZY

Image
Duża wersja grafiki: http://i.imgur.com/nOs1iBx.png


Poza konkursami, na forum zmianie ulega rok akcji. Witamy niniejszym rok 71ABY. Rok 70ABY zakończyło wydarzenie, które może zmienić losy galaktyki i dać początek zjednoczonej Rebelii.


Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Kelan
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez bybejita » 25 Gru 2015, o 11:17

Świetnie cieszy mnie 71 ABY. Co do pytań to mam jedno - pytania do konkursu udostępnione będą 27.12?
bybejita
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 Gru 2015, o 00:32
Miejscowość: Tarnów

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez Kelan Navarr » 25 Gru 2015, o 11:29

Tak, pytania pojawią się w najbliższą niedzielę w temacie z regulaminem Konkursu Wiedzy.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez BE3R » 25 Gru 2015, o 11:41

Trochę mało czasu na pisanie, zwłaszcza że święta, z drugiej strony hype popremierowy dodaje skrzydeł.

<papug>Let's ROCK!!
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez Ostap Bender » 25 Gru 2015, o 12:22

Nowa grafika zacna, wszystkie nagrody zacne bardzo... Ale dla samej koszulki z Benderem będę się bił ostro. :mrgreen:
Image
GG: 52637894
Awatar użytkownika
Ostap Bender
Gracz
 
Posty: 106
Rejestracja: 6 Paź 2014, o 10:48

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez Saine Kela » 25 Gru 2015, o 12:38

Ajajajaj, bardzo ciekawie to wygląda i strasznie kusi :P
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 710
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez Rafael Rexwent » 25 Gru 2015, o 14:34

Jeśli w książce "Mgławica Mocy: Opowieści" będzie o Rafaelu i jego "przygodzie" na Kashyyyk, to biorę udział :D
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez Kelan Navarr » 25 Gru 2015, o 16:41

Moi drodzy, zapomniałem w kwestii koszulki zaznaczyć, że zostanie wysłana później niż reszta nagród. Narysowanie odpowiedniego rysunku postaci może trochę potrwać, a czas nie jest stałą, którą można bezpiecznie zarezerwować. Chcę, by było to zrobione dobrze, więc nie zamknie się to w 4 wieczorach spędzonych z tabletem. Zwycięzca otrzyma naturalnie również samą grafikę.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez David Turoug » 25 Gru 2015, o 17:11

Event z Rebelią jest niezwykle zacny. Multum nagród (ich łączna wartość oscyluje wokół 700 zł), przejrzyste zasady, a do tego genialny header autorstwa Kelana. W tym wszystkim, trzeba jeszcze dodać autorską koszulkę z własną postacią. Jest naprawdę o co walczyć! Sam jestem bardzo ciekaw, jakie koncepty postaci zostaną wykreowane. ;)
Dla podgrzania atmosfery dodam, że selekcja pytań do konkursu wiedzowego była ostra. Sami przekonacie się 27 grudnia. Niektóre z nich są bardzo podchwytliwe, każdą odpowiedź proponuję dokładnie przemyśleć.
Niech Moc Będzie z Wami!
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez Fenn Mereel » 25 Gru 2015, o 20:42

Cześć :)
Akurat od wczoraj zastanawiam się nad powrotem do mojego pebeefowego matecznika, a teraz widzę taki fajny konkurs... Kusi mnie, aby spróbować ale zanim będę mógł zagrać tą postacią to trochę minie, a mam wielką ochotę zanurzyć się na powrót w Mgławicy już teraz. No nic, najwyżej napiszę dwie. Nagrody są tego warte.
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez bybejita » 25 Gru 2015, o 21:57

Z tego co wiem możesz jednocześnie dodac postać do konkursu i do gry. :)
bybejita
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 Gru 2015, o 00:32
Miejscowość: Tarnów

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez Tzim A'Utapau » 27 Gru 2015, o 20:36

Pisać KPki, rebelianckie ścierwa.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez eerozeteen » 28 Gru 2015, o 23:34

hmmm.. już 1,5 miecha próbuje coś wycisnąć z klawiatury i napisać jakąkolwiek KP, a teraz dajecie takiego kopa, żeby zewrzeć cztery litery i coś skrobnąć... Tylko jakoś moje dwie małe przyległości za bardzo pochłaniają mój czas ;)

Ale dla pewności zapytam jakbym nie zdarzył (co może być wielce prawdopodobne :)
Czy książka "Mgławica Mocy - Opowieści" będzie dostępna poza konkursem do zdobycia za złotówki? Tak ze wszystkich nagród to ona najbardziej mi wpadła w oko, a jak jeszcze ma grafikę stworzoną przez Kalena (co jest pewnie na 100%) to dla mnie absolutny MUST HAVE 2016 roku :P
eerozeteen
New One
 
Posty: 6
Rejestracja: 16 Lis 2015, o 15:36

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez Kelan Navarr » 29 Gru 2015, o 16:49

Każde opowiadanie faktycznie poprzedzone jest niewielką grafiką mojego autorstwa, ale to nie jest główny czynnik stanowiący o atrakcyjności książki.

Niestety nie przewidujemy publicznej sprzedaży książki w jakiejkolwiek formie. Jest to działalność fanowska, za którą nie pobieramy ani złotówki wynagrodzenia.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez eerozeteen » 29 Gru 2015, o 22:47

dzięki za info - zostaje mi walczyć o to, no chyba ze uda się jako fan MM w jakiś sposób namówić (pokrywając oczywiste podstawowe wydatki na druk i przesyłkę) na otrzymanie egzemplarzu :) może jak nie sprzedaż publiczna, to może odwrócona sprzedaż* (oczywiście w formie płatności wspomnianej wyżej) bezpośrednia :)

Ale wracając do tematu mam kilka pytań organizacyjnych:

1) Jako, że wybór będzie na podstawie glosowania, co będzie jeżeli 2 lub więcej prace osiągną ta samą ilość głosów?
2) Moje drugie pytanie może wydawać się śmieszne, ale że jako mam chrapkę na "Opowieści" to czy osoba zarejestrowana na forum jest uznawana za gracza (nie mam żadnej zgłoszonej postaci i jeszcze nie "grałem") czy za "osobę z poza forum". Jestem ciekaw z kim przyjdzie mi walczyć o książkę - Czy ze starymi wyjadaczami gdzie pewnie nie uda mi się nawet przebić, czy może z nowymi osobami gdzie mogę mieć jakieś minimalne szanse :)
eerozeteen
New One
 
Posty: 6
Rejestracja: 16 Lis 2015, o 15:36

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez Kelan Navarr » 30 Gru 2015, o 15:25

Nie uda się namówić, trzeba walczyć drogą konkursową :)

1. Głosujemy nieparzystą liczbą oceniających, także siłą rzeczy nie ma opcji, żeby dwa twory otrzymały finalnie taką samą ilość głosów.

2. Gracz to osoba posiadająca zaakceptowaną KP i tym samym posiadająca prawa gracza. Osoby z założonym kontem, lecz bez przywilejów gracza uznawane są za gości.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez eerozeteen » 2 Sty 2016, o 22:54

Ile trzeba czekać na potwierdzenie mailowe otrzymania odpowiedzi w konkursie wiedzy? wyslalem maila 29.12.2015 i do dzis cisza. fakt zapomnialem sie podpisac, co tez uczynilem dzis w kolejnym mailu z tymi samymi odpowiedziamy. Zastanawiam sie tylko czy przypadkiem nie balujecie jeszcze sylwestrowo :P
eerozeteen
New One
 
Posty: 6
Rejestracja: 16 Lis 2015, o 15:36

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez Kelan Navarr » 3 Sty 2016, o 06:49

Doszło za pierwszym razem. Nie mam pojęcia, dlaczego nie dostałeś potwierdzenia, mimo iż odpowiedzi zostały dodane do listy biorących udział tego samego dnia. Przepraszamy za niedopatrzenie :)
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Tydzień z Rebelią

Postprzez Kelan Navarr » 7 Lut 2016, o 13:22

Grafika na koszulkę gotowa, teraz trzeba jedynie zrobić odpowiednią ramkę, podpis z imieniem postaci i można słać do druku :) Jako że Indyk wybrał pod rysunek postać: viewtopic.php?f=186&t=2110 nie było łatwo.

http://i.imgur.com/5qchtXt.jpg
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13


Wróć do Tydzień z Rebelią

cron