Content

Alzoc III

[Alzoc III] Opis planety

Image

[Alzoc III] Opis planety

Postprzez Mistrz Gry » 16 Paź 2011, o 01:29

Image
Alzoc III to trzeci świat systemu Alzoc na Zewnętrznych Rubieżach. Jest to planeta pokryta wiecznym śniegiem i lodem, zdominowana przez lodowe pustkowia i arktyczną tundrę. Ograniczyło to w zdecydowanym stopniu rozwój fauny. Inteligentnymi, rdzennymi mieszkańcami planety są Talzowie – wysocy, dwunożni, pokryci biało-szarym futrem, z charakterystyczną dla nich cechą posiadania dwóch par oczu.
Niewiele wiadomo o wczesnych początkach planety. Około 30 000 BBY Alzoc był rządzony przez Rakatan, którzy zdominowali większą część galaktyki, poprzez swoje Bezkresne Imperium. Pięć tysięcy lat później, wraz z kolapsem Imperium, Rakatanie wycofali się do własnego świata, pozostawiając bardzo mało wskazówek kiedy i dlaczego opuścili planetę. Rdzennych Talzów widziano w 3 993 BBY na Korribanie, w tym samym okresie pracowali jako Cienie dla Przymierza Jedi. Padali oni również ofiarą badań naukowych, gdy porywano ich z własnej planety. Kilku innych swobodnie podróżowało po galaktyce.
Image
Podczas Wojen Klonów planeta formalnie wchodziła w region kontrolowany przez Huttów i brała udział w małym incydencie, angażującym obie strony.
Planeta za czasów Republiki odwiedzana była bardzo sporadycznie, a podstawowe informacje o Alzoc III dostarczyli skauci imperialni. Odkrywając świat bogaty w naturalne surowce i darmową siłę roboczą. Imperium potajemnie zniewoliło planetę, zmuszając jej mieszańców do pracy w kopalniach. Utrzymanie tego w tajemnicy nie było zbyt trudne, jako że władze Rebelii nie miały pojęcia o istnieniu rodowitych mieszkańców Alzoca, więc nie mogły udzielić im pomocy. Kruszec wydobywany w kopalniach transportowany był do stoczni imperialnych, ponadto wydobywano także cenne alzockie perły. Talzom utrudniono wydostanie się z planety, poprzez nałożenie nagrody 5000 kredytów za każdego przedstawiciela gatunku złapanego, bądź zabitego poza rodzinną planetą. Warunki życia Talzów poprawiły się nieco, gdy tamtejszy garnizon znalazł się pod zwierzchnictwem oficera Petera Thanasa, który sądząc, że przyczyni się to do wzrostu efektywności pracy zdecydował, że niewolnicy będą lepiej karmieni i traktowani. Imperium porzuciło planetę po Bitwie o Endor, w czasie działań mających na celu połączenie rozrzuconych sił.
Image
W 7 ABY Senat Nowej Republiki odkrył zapisy o planecie w tajnych plikach korporacyjnych, co doprowadziło do ponownego, oficjalnego odkrycia Alzoca III. Talzowie zostali wcieleni do galaktycznej społeczności, wydobycie było kontynuowane pod chorągwią Nowej Republiki, jednak kopalnie przeszły w ręce tubylców. Rozwinęli oni pierwsze systemy wymiany handlowej, do których podchodzili jednak bardzo ostrożnie i w dalszym ciągu niechętnie opuszczali swoją planetę. W 12 ABY na orbicie Alzoca III ukazało się Oko Palpatina (aktywowane przez mrocznego Jedi Ireka Ismarena) – stacja bojowa, która w zautomatyzowanym programie poszukiwania brakujących kompanii szturmowców, omyłko wzięła na cel mieszkańców planety. Ostatecznie dzięki interwencji Luke'a Skywalkera i pomocy Talzów, udało się ewakuować porwanych, a samą stację zniszczyć przez proces autodestrukcji. Kolejnym naruszeniem spokoju mieszkańców było Odrodzone Imperium, które zainstalowało tu małą placówkę, włącznie z posługującymi się mocą Odrodzeńcami. Nie uszło to uwadze Wywiadu Nowej Republiki, który początkowo wynajął najemników Kyla Katarna oraz Jan Orso, zanim flota wojenna ostatecznie rozprawiła się z imperialnymi odszczepieńcami.
Obecnie Alzoc III wchodzi w skład Nowej Republiki
Image
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 6994
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Wróć do Alzoc III

cron